Słowo Dziekana na okres świąt Wielkanocnych

Drodzy Studenci,

budynek Wydziału bez Waszej obecności to zupełnie inne miejsce. Bardzo Was tutaj brakuje. Jednak ten wyjątkowo trudny czas wymaga od nas radykalnych decyzji po to właśnie, byśmy mogli się wszyscy w zdrowiu, jeszcze nieraz, cieszyć spotkaniami w murach Wydziału.

Chciałem Wam podziękować za tak liczne uczestnictwo w zajęciach online. W ten sposób nie tylko udaje nam się realizować jedną z podstawowych misji Uniwersytetu, ale także zachować normalność w tym nadzwyczajnym czasie. Wiem od koleżanek i kolegów, którzy w ten sposób się z Wami spotykają, że jest to dla nich ważne i także im potrzebne. Jestem przekonany, że patrzycie na to podobnie.

Wszelkie informacje dotyczące bieżącej sytuacji przekazujemy Wam mailowo oraz poprzez stronę internetową i media społecznościowe. Śledźcie proszę na bieżąco, w miarę możliwości te kanały komunikacji.

Proszę Was o odpowiedzialne podejście do wyzwań, jakie dziś przed nami stoją. Budujące są informacje o zaangażowaniu wielu młodych ludzi w Polsce w pomoc potrzebującym. Zapewne wielu z Was w takie działania się angażuje. Za to i za wszelkie postawy obywatelskiej odpowiedzialności, tak ważnej w tym czasie bardzo Wam dziękuję.

Z okazji zbliżających się Świąt życzę Wam wytrwałości i zdrowia. Obyśmy też rychło spotkali się na Wydziale!

Andrzej Stelmach, Dziekan Wydziału Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM