Stypendium Ministra Edukacji i Nauki 2022/2023

Zachęcamy do ubiegania się o stypendium Ministra za znaczące osiągnięcia na rok akademicki 2022/2023.

Studenci zainteresowani ubieganiem się o stypendium Ministra na rok akademicki 2022/2023 proszeni są o zgłaszanie się od 1 października 2022 r. do 12 października 2022 r. drogą elektroniczną do Koordynatora UAM ds. stypendium MEiN.

Na adres e-mail: msobczak@amu.edu.pl należy przesłać plik ze skanem własnoręcznie podpisanego oświadczenia (zgodnie z załączonym wzorem) zawierającego następujące informacje:
- imię i nazwisko
- rok i kierunek studiów
- numer albumu
- numer telefonu
- studencki adres e-mail (...@st.amu.edu.pl)

W temacie wiadomości e-mail należy wpisać: Stypendium Ministra na rok 2022/2023.

Szczegółowe informacje dotyczące stypendium Ministra za znaczące osiągnięcia dla studentów oraz formularze wymaganych oświadczeń dostępne są na stronie Ministerstwa Edukacji i Nauki oraz w załącznikach poniżej.

Komu przysługuje stypendium

Stypendium ministra może otrzymać student wykazujący się: znaczącymi osiągnięciami naukowymi lub artystycznymi związanymi ze studiami lub znaczącymi osiągnięciami sportowymi.

Stypendium ministra przysługuje na studiach pierwszego stopnia, studiach drugiego stopnia i jednolitych studiach magisterskich. Student kształcący się równocześnie na kilku kierunkach studiów może otrzymać stypendium tylko na jednym, wskazanym przez niego kierunku. Stypendium ministra na rok akademicki 2022/2023 może zostać przyznane studentowi, który spełnił łącznie następujące warunki: w poprzednim roku akademickim (czyli 2021/2022) zaliczył rok studiów oraz uzyskał wpis na kolejny rok studiów w danym roku akademickim (czyli 2022/2023). Ww. wymogów nie stosuje się do studenta, który w roku złożenia wniosku o przyznanie stypendium (czyli w 2022 r.) został przyjęty na studia drugiego stopnia. Z tym że wyjątek ten dotyczy wyłącznie studentów studiów drugiego stopnia.

Osoba przyjęta w 2022 r. na I rok jednolitych studiów magisterskich nie może ubiegać się o stypendium na I roku tych studiów. Niespełnienie wyżej wymienionych warunków spowoduje odmowę przyznania stypendium.

Wysokość stypendium i sposób jego wypłaty

Minister może przyznać maksymalnie 840 stypendiów. Stypendium jest przyznawane na rok akademicki. Maksymalna wysokość stypendium wynosi 17.000 zł.

Wysokość stypendium zostanie ustalona w decyzji w sprawie przyznania stypendium. Stypendium wypłaca studentowi uczelnia ze środków finansowych przekazanych na ten cel przez Ministra. Stypendium wypłaca się jednorazowo, w terminie 14 dni od dnia zaksięgowania środków na rachunku bankowym uczelni –na wskazany przez studenta rachunek bankowy albo rachunek w spółdzielczej kasie oszczędnościowo-kredytowej albo w gotówce.

Nazwa Numer Obowiązujący od / Kto wydał Pobierz plik
Komunikat-Stypendium-ministra-dla-studentow-2022_2023.pdf 26.08.2022 Natalia Kostić
Pobierz PDF Komunikat-Stypendium-ministra-dla-studentow-2022_2023.pdf(310.1 KB)
Informacja-strona-MEiN-2022-2023.pdf 26.08.2022 Natalia Kostić