Szkoła Europejska

Szkoła Europejska to wyjątkowa propozycja dla młodych ludzi zainteresowanych tematyką Unii Europejskiej i różnymi obszarami jej funkcjonowania. Uczestnicy będą mieli możliwość spotkania z osobami związanymi zawodowo z instytucjami Unii Europejskiej, poznają tajniki różnych obszarów polityki europejskiej oraz porozmawiają o współczesnych wyzwaniach stojących przed UE. W programie znajdą się również szkolenia z zakresu rozwoju osobistego oraz prowadzenia kampanii w mediach społecznościowych. Szkoła Europejska stanowi zarówno świetny wstęp do nauki o Unii Europejskiej, jak i platformę do pogłębiania zdobytej dotychczas wiedzy. Trenerzy dopasowują program poszczególnych zajęć do możliwości, doświadczeń  i zainteresowań uczestników, poświęcając również część prowadzonych szkoleń na dyskusję i wymianę spostrzeżeń.

Zajęcia w ramach najbliższej edycji odbędą się online jesienią 2021 roku (październik/listopad 2021). 30 godzin zajęć podzielonych będzie na cztery bloki po dwa dni każdy.

Program jest bezpłatny i otwarty dla wszystkich zainteresowanych studentów oraz uczniów szkół średnich. Rekrutacja uczestników następuje na podstawie motywacji i przygotowania indywidualnego projektu kampanii informacyjnej. Szczegółowe informacje o sposobie zapisów i wyborze uczestników znajdują się na stronie programu.