Zapisy na Szkołę Zimową Studium Europy Wschodniej UW

Serdecznie zapraszamy na dziewiętnastą Wschodnią Szkołę Zimową odbywającą się  w terminie 28 lutego -  14 marca 2023 r.  Szkoła ta przeznaczona jest dla studentów ostatniego roku studiów humanistycznych, którzy nie przekroczyli 25 roku życia przygotowujących prace magisterskie lub licencjackie z zakresu historii i współczesności Europy Środkowej i Wschodniej (historia, politologia, stosunki międzynarodowe, socjologia, kulturoznawstwo, etnologia, geografia, prawo, ekonomia).

Uczestnikami Szkoły mogą być słuchacze z Europy Wschodniej i Środkowej, krajów bałtyckich, Bałkanów, Azji Środkowej i Kaukazu oraz z Polski. Oczekiwana jest także znajomość języka polskiego i angielskiego w stopniu pozwalającym na swobodne rozumienie wykładów.

W program studiów wchodzą wykłady prowadzone przez specjalistów oraz seminaria (do wyboru 1 z kilku), na których uczestnik Szkoły wygłosi referat z zakresu swojej pracy dyplomowej.

Ostateczny termin wysłania dokumentów upływa 25 stycznia 2023 r.

Informacje o potrzebnych dokumentach, terminach, zasadach kwalifikacji oraz kwestionariusz zgłoszeniowy znajdziecie w załącznikach.

Nazwa Numer Obowiązujący od / Kto wydał Pobierz plik
Wschodnia_Szkoła_Zimowa_informacje 10.01.2023 Aleksandra Wesołowska
Pobierz PDF Wschodnia_Szkoła_Zimowa_informacje(728.0 KB)
Kwestionariusz_Wschodnia_Szkoła_Zimowa 10.01.2023 Aleksandra Wesołowska