Teleturniej: JEDEN Z DZIEWIĘCIU NA WNPiD

Teleturniej „Jeden z dziesięciu” znają wszyscy. Odpowiedzi, które stały się internetowymi hitami, błyskotliwe riposty prowadzącego, emocjonująca rozgrywka. W tym roku poszukamy osób, które wezmą udział w wydziałowej odsłonie tego programu - „1 z 9 na WNPiD”. Zanim wejdziecie na ten szalony statek, zapoznajcie się z harmonogramem.

• ETAP 0 – Zbieranie zgłoszeń przez formularz. Na tym etapie nie będziemy weryfikować wiedzy uczestników.
  • ETAP 1 – Spotkamy się po raz pierwszy (i mam nadzieję, że nie po raz ostatni, jeżeli oczywiście pozwoli na to sytuacja pandemiczna) 11 kwietnia 2022 r. Uczestnicy będą musieli odpowiedzieć na 25 pytań (10 sekund na odpowiedź). Zakres sprawdzanej przez nas wiedzy będzie zbliżony do przedmiotów, które wykłada się na naszym Wydziale. W porozumieniu i po weryfikacji z Radą Samorządu Studentów powstała pulę około kilkuset pytań. Do etapu pierwszego trafią wybrane z nich, które sprawdzą Waszą wiedzę i wyłonią finalistów naszej zabawy. Dziewięć najlepszych osób zostanie dopuszczonych do kolejnego etapu.
  • ETAP 2 – Finał. Mamy nadzieję, że odbędzie się on przy pełnej publiczności, podczas pierwszego dnia Wielkiego Grillowania UAM. Dotarcie do finału naszej zabawy to ogromny zaszczyt, prestiż i nobilitacja dla Was, uczestników. Ten etap naszej rywalizacji będzie miał formułę jak najbardziej zbliżoną do teleturniejowego „Jeden z dziesięciu”. Przewidujemy nagrody dla najlepszych uczestników, którzy na pewno nie opuszczą eliminacji z pustymi rękoma.

PRZYKŁADOWE PYTANIA Z PULI:

• Symbolem której partii politycznej w USA jest osioł?
  • Które ze zwierząt symbolizuje wzrost wartości akcji na giełdzie?
  • Jaką nazwę noszą obradujące wspólnie Sejm i Senat Rzeczpospolitej?
  • Który francuski myśliciel epoki Oświecenia, opisał zasadę trójpodziału władzy i wzajemnej równowagi?
  • Urodził się w Warszawie, był doradcą prezydenta USA Cartera, napisał książkę „Druga szansa”. O kim mowa?
  • Ile lat musi skończyć obywatel Polski, aby mógł być wybrany do Senatu?
  • Kto jest autorem tekstu Wasz prezydent, nasz premier, opublikowanego w „Gazecie Wyborczej” 3 lipca 1989 r.?
  • Prawo kandydowania w wyborach, to czynne czy bierne prawo wyborcze?
  • Jak nazywała się w czasach II WŚ radiostacja Armii Krajowej, działająca w czasie Powstania Warszawskiego?
  • Jako jakie zwierzę w komiksie „Maus” Art Spiegelman przedstawił Niemców?

Nazwa Numer Obowiązujący od / Kto wydał Pobierz plik
REGULAMIN KONKURSU „JEDEN Z DZIEWIĘCIU NA WNPiD” 2022 1.04.2022 Maciej Skrzypek
Pobierz PDF REGULAMIN KONKURSU „JEDEN Z DZIEWIĘCIU NA WNPiD” 2022(117.0 KB)