Turniej Futsalu na WNPiD UAM

26 listopada 2021 roku sala gimnastyczna przy ulicy Zagajnikowej 9 gościła studentki i studentów WNPiD UAM, którzy rywalizowali o miano najlepszej drużyny wydziałowej w halowej piłce nożnej. Do Turnieju Futsalu zgłosiło się pięć zespołów, które podzielone zostały na dwie grupy.

I. Grupa - MAGICY ZENONA, MATERAC BOSZKOWO, KPDP "LECH" WNPID TEAM

II. Grupa - THE NATURAT, UAM PARK BOYS

Wszystkie mecze były rozgrywane systemem 2 połowy x 10 minut, a grupowe spotkania zakończyły się następującymi rezultatami:

I. Grupa

• MAGICY ZENONA – MATERAC BOSZKOWO 1:0
  • MAGICY ZENONA - KPDP "LECH" WNPID TEAM 7:2
  • MATERAC BOSZKOWO - KPDP "LECH" WNPID TEAM 6:2

II. Grupa

• THE NATURAT – UAM PARK BOYS 2:1

Zwycięzcy grup rywalizowali o I miejsce w Turnieju, a zespoły które zajęły drugie miejsca w grupach walczyły o III miejsce w Turnieju. Faza pucharowa rozgrywek stała na wysokim piłkarskim poziomie. Po zaciętych i wyrównanych meczach drużyna BOSZKOWO TEAM pokonała UAM PAEK BOYS 3:0, i tym samym zajęła III miejsce w zawodach. Natomiast w finale spotkały się ekipy MAGIKÓW ZENONA i THE NATURATU. Po dramatycznym finale, który rozstrzygnęły dopiero rzuty karne drużyna „MAGIKÓW” pokonała THE NATURAT 6:5 (1:1) i zajęła I miejsce w Turnieju.

Rozgrywki były niezwykle emocjonujące i pokazały jak ważna w życiu studenckim jest sportowa rywalizacja. Jest dopełnieniem studenckiego kalendarza, odskocznią od nauki, relaksem, a także formą integracji wokół wspólnych celów.

Jeden z tych celów został osiągnięty 26 listopada. Wszystkie drużyny uczestniczące w wydziałowym Turnieju otrzymały przepustki do Międzywydziałowego Turnieju Futsalu UAM, który odbędzie się 12 grudnia na hali gimnastycznej, przy ulicy Młyńskiej 15. Gratulujemy!!!

SKŁAD DRUŻYN UCZESTNIKÓW TURNIEJU FUTSALU

• Maksymilian Miszewski - Bezpieczeństwo Narodowe III rok
  • Maciej Zdziechowski - Zarządzanie Państwem III rok

KPDP "LECH" WNPID TEAM KPDP