VI Ogólnopolska Interdyscyplinarna Konferencja Naukowa "Wyzwania współczesnego prawa wyborczego"

Studenckie Koło Naukowe Prawa Wyborczego ,,Elektor" działające, na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu zaprasza do udziału w Ogólnopolskiej Interdyscyplinarnej Konferencji Naukowej pt. ,,Wyzwania współczesnego prawa wyborczego: Wybory do Parlamentu Europejskiego", która odbędzie się w dniu 15 maja 2019 na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.

Organizatorzy wyrażają nadzieję, iż Konferencja pozwoli spojrzeć wszystkim jej Uczestnikom na prawo wyborcze, jako na samodzielną i istotną dla każdego obywatela gałąź prawa, która stwarza szerokie pole do analizy i interpretacji. Celem tegorocznego spotkania jest omówienie wszelkich aspektów związanych z wyborami do Parlamentu Europejskiego, w tym zwłaszcza omówienie tożsamości, podobieństw i różnic występujących w prawie wyborczym państw członkowskich.

Tradycyjnie każdą edycję wydarzenia rozpoczyna panel ekspercki, w którym swój punkt widzenia na problematykę wyzwań współczesnego prawa wyborczego prezentują największe autorytety z zakresu prawa wyborczego, przyciągające tłumy słuchaczy. Dotychczas podczas Konferencji gościliśmy przedstawicieli m.in.: Organizacji Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie (OBWE), Państwowej Komisji Wyborczej, Krajowego Biura Wyborczego, Biura Rzecznika Praw Obywatelskich a także z Uniwersytetu Łódzkiego, Uniwersytetu Gdańskiego, Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.

Wszystkie pytania prosimy kierować na adres: sknelektor@gmail.com.

Szczegóły wydarzenia: https://www.facebook.com/events/446744776067753/.