Warsztaty nt. staży i zatrudnienia w instytucjach UE

W ramach projektu wspolnie.eu Biuro Parlamentu Europejskiego w Polsce, Instytut Sobieskiego, Wydział Nauk Politycznych i Dziennikarstwa Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu, Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce, Europe Direct Poznań, Team Europe oraz Stowarzyszenie Network PL serdecznie zapraszają 29 maja 2023 o godz. 9:45 na warsztaty pt. ,,Staże i kariera w instytucjach UE”.

Program:

1. Europejska Administracja Publiczna – jak wygląda Polska na tle innych państw członkowskich w zakresie zatrudnienia w instytucjach unijnych?

2. Rola Europejskiego Urzędu Doboru Kadr (EPSO) w pozyskiwaniu personelu dla instytucji UE, rodzaje zatrudnienia, szczeble kariery.

3. Test na eurourzędnika/eurourzędniczkę - czy praca w instytucjach unijnych to coś dla mnie?

4. Metodologia rozwiązywania testów werbalnych, numerycznych i abstrakcyjnych. Test z wiedzy o UE.

5. Programy stażowe dla studentów/ek i absolwentów/ek w instytucjach i agencjach unijnych.

6. Wypełnienie aplikacji na staż - na co zwrócić uwagę?

Instytucje i agencje unijne poszukują personelu z różnych obszarów: politologia, dziennikarstwo, filologia, prawo, ekonomia, informatyka i innych.

Termin: 29 maja 2023 (poniedziałek) w godz. 9:45 - 13:00.

Miejsce: Wydział Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM, sala 120.

Zgłoszenia zbieramy do 27 maja 2023 (sobota) na platformie wspolnie.eu. Liczba miejsc jest ograniczona. Rejestracja na warsztaty jest równoznaczna z wyrażeniem zgody na bezpłatne i bezterminowe wykorzystanie wizerunku do celów komunikacyjnych organizatorów wydarzenia.

Pytania dot. warsztatów prosimy kierować na e-mail: sobieski@sobieski.org.pl