Wyjazd studyjny do Polski, Czech i Węgier

Jesteś studentem kierunków związanych z dziennikarstwem? Osobą zaangażowaną w pracę w mediach uniwersyteckich z całej Polski? Początkującym dziennikarzem, który nie ukończył jeszcze 35 roku życia? Jeżeli tak, to ta oferta jest specjalnie dla Ciebie. Weź udział w międzynarodowym wyjeździe do miejsc, które stają obecnie przed wyzwaniem przyjęcia uchodźców i uchodźczyń z Ukrainy, w dniach 24 do 29 kwietnia 2022 r. i zdobądź umiejętności praktyczne związane z pracą w terenie, przeprowadzaniem wywiadów oraz systematycznym zbieraniem materiałów. Wszystko to pod okiem profesjonalnych instruktorów. Udział w projekcie jest całkowicie bezpłatny. Uczestnicy będą mieli zapewniony nocleg, wyżywienie, koszty podróży oraz ubezpieczenie. Więcej szczegółów i formularz aplikacyjny znajdują się na stronie: https://globalna.ceo.org.pl/aktualnosci/wyjazd-studyjny-polska-slowacja-czechy/.

UWAGA! Do wzięcia udziału w projekcie, konieczna jest dobra znajomość języka angielskiego. Podczas wyjazdu wymagane będzie prowadzenie dzienniczka i robienie notatek oraz zebranie materiałów. Praktyka ta będzie omawiana podczas spotkania przygotowującego online (obecność obowiązkowa) oraz w trakcie wyjazdu. Po zakończeniu wyjazdu uczestnik zobowiązany jest przekazać notatki Organizatorowi (do dokumentacji, nie będzie publikowane). Organizator nie wymaga, aby uczestnik opublikował artykuł w mediach, aczkolwiek zachęca, aby uczestnicy wyjazdu przygotowali materiały dziennikarskie i opublikowali w mediach akademickich swoich uczelni.