Data publikacji w serwisie:

Seminarium „Świat po pandemii COVID-19 - obszar nowych technologii i środowiska naturalnego”


12 maja br. odbędzie się seminarium naukowe „Świat po pandemii COVID-19 - obszar nowych technologii i środowiska naturalnego” w ramach III cyklu kampanii analiz środowiska bezpieczeństwa pk. „Nowe Urządzenie Polskie – NUP 2X35".

Podczas webinarium wraz z zaproszonymi gośćmi podejmiemy próbę określenia trendów w obszarze nowych technologii i środowiska naturalnego mających wpływ na środowisko bezpieczeństwa Polski w świecie po pandemii COVID-19, w tym zidentyfikowania tendencji i kierunków rozwoju wyłaniających się i przełomowych technologii (sztucznej inteligencji, technologii kwantowych, biotechnologii, uczenia maszynowego, automatyzacji) oraz możliwości ich wykorzystania przez Siły Zbrojne RP.

Aby znaleźć odpowiedzi chociaż na część z nurtujących nas pytań, Sztab Generalny Wojska Polskiego oraz Centrum Doktryn i Szkolenia Sił Zbrojnych zapraszają 12 maja br. w godz. 10.00–12.30 do udziału w czwartym z cyklu webinariów pt. „Świat po pandemii COVID-19”. Gośćmi webinarium będą: prof. Marek KUŚ z Polskiej Akademii Nauk; prof. Joanna WIBIG z Uniwersytetu Łódzkiego oraz dr hab. Andrzej NAJGEBAUER prof. WAT z Wojskowej Akademii Technicznej.

Rejestracja uczestników odbywa się za pomocą formularza rejestracyjnego  dostępnego na stronie internetowej CDiS SZ.

Po zarejestrowaniu uczestnicy otrzymają od organizatora link do transmisji.