Data publikacji w serwisie:

Seminarium „Żeby wygrać, trzeba grać. Polska w erze rywalizacji mocarstw”

„Żeby wygrać, trzeba grać. Polska w erze rywalizacji mocarstw” to temat przewodni seminarium naukowego kończącego III cyklu kampanii analiz środowiska bezpieczeństwa pk. „Nowe Urządzenie Polskie – NUP 2X35”, w którym eksperci będą dyskutować o implikacjach dla Polski w wymiarze globalnym i regionalnym wynikających z obecnej rywalizacji mocarstw.

Przez wielu ekspertów stosunków międzynarodowych wirus SARS-CoV-2, który wywołał pandemię COVID-19, uważany jest za swoisty marker czy katalizator polityczny. Ekspert ze Strategy & Future i aktywny uczestnik kampanii NUP 2x35 dr Jacek Bartosiak w książce pt. Koniec końca historii nazywa go błyskawicą, która oświetla dzisiejsze pole rywalizacji mocarstw i państw pretendujących do takiej roli. Jednakże niezależnie od całego sporu o jego biologiczną naturę czy społeczną percepcję można z pewnością powiedzieć, że COVID-19 katalizuje wiele zjawisk i trendów, które w większości związane są z przemianami ładu światowego.

W jaki sposób Polska, w tym Siły Zbrojne RP, będą musiały zredefiniować swoją rolę i zaangażowanie w tak szybko zmieniających się uwarunkowaniach? Oraz jakie wyzwania i zagrożenia są z tym związane? Odpowiedzi chociaż na część z powyższych pytań będziemy poszukiwać w ramach kolejnego już seminarium naukowego realizowanego pod szyldem kampanii „NUP 2X35”.

W związku z powyższym Sztab Generalny Wojska Polskiego, Centrum Doktryn i Szkolenia Sił Zbrojnych oraz Politechnika Bydgoska serdecznie zapraszają 27 października br. w godz. 10.00–12.30 do udziału w przedmiotowym seminarium naukowym, które zamierzamy przeprowadzić w formule hybrydowej (online i stacjonarnie) w budynku „Auditorium Novum” Politechniki Bydgoskiej znajdującego się przy ul. Kaliskiego 7 w Bydgoszczy. Gośćmi seminarium będą nasi znamienici eksperci: prof. dr hab. Andrzej Podraza (Katolicki Uniwersytet Lubelski), dr hab. Łukasz Jureńczyk (Uniwersytet Kazimierza Wielkiego), dr Jacek M. Raubo (Uniwersytet Adama Mickiewicza, Defence24), dr Joanna Piechowiak (Uniwersytet Mikołaja Kopernika) oraz Paweł Turowski (Biuro Bezpieczeństwa Narodowego).

Rejestracja uczestników odbywa się za pomocą formularza rejestracyjnego  dostępnego do godz. 14.00 dnia 26 października 2021 r. Po zarejestrowaniu uczestnicy otrzymają od organizatora specjalny link do transmisji.

WAŻNE! Uczestnicy, którzy zdecydują się uczestniczyć stacjonarnie w seminarium, ze względu na obostrzenia i wymagania organizatorów, proszeni są o posiadanie przy sobie certyfikatu szczepienia przeciwko COVID-19.

>>>REJESTRACJA <<<