Data wydarzenia: -

Europejskie Targi Nauki 2025

Plakat wydarzenia „Europejskie Targi Nauki” z hasłem „Nauka łączy, pomysły rozwijają”. Termin: 3–6 czerwca 2025, Poznań, Międzynarodowe Targi Poznańskie, pawilon nr 3. W tle stylizowana kula ziemska i geometryczne struktury. Organizatorzy: Grupa MTP i Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Partner: Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

W dniach 3–6 czerwca 2025 roku na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich odbędą się Europejskie Targi Nauki – nowa inicjatywa, która w sposób kompleksowy połączy świat nauki, innowacji i biznesu. Wydarzenie jest wspólnym przedsięwzięciem Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu i Grupy MTP.

Podczas wydarzenia swoją działalność zaprezentują instytuty badawcze, uczelnie wyższe, startupy technologiczne oraz inne organizacje związane z rozwojem nauki i technologii. W programie znajdą się seminaria, panele dyskusyjne oraz wystawy, które pokażą najnowsze osiągnięcia z obszarów takich jak nowoczesne technologie, zrównoważony rozwój, odnawialne źródła energii czy innowacje w sektorze medycznym.

Zobacz wideo: JM Rektor UAM prof. dr hab. Bogumiła Kaniewska zaprasza na Europejskie Targi Nauki

Na targach zaprezentuje się także Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Wydarzeniu towarzyszyć będzie wystawa prezentująca przykłady badań i projektów realizowanych przez jednostki UAM, w tym centra ogólnouniwersyteckie.

Pobierz program wydarzenia [.pdf, 3,8 MB]

Obejrzyj transmisję z inauguracji:

Odbierz bezpłatną wejściówkę!

Dla wszystkich zainteresowanych wzięciem udziału w Europejskich Targach Nauki mamy dobrą informację – możliwe jest odebranie bezpłatnych zaproszeń! Jak to zrobić? Wystarczy wypełnić krótki formularz, wpisując w polu „Podaj hasło promocyjne”: NAUKA.

Więcej informacji o wydarzeniu znajdziesz na dedykowanej stronie: Europejskie Targi Nauki 2025

Zadanie jest finansowane w ramach dotacji celowej Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Grafika promująca Europejskie Targi Nauki, które odbędą się w dniach 3–6 czerwca 2025 roku w Poznaniu, na Międzynarodowych Targach Poznańskich (pawilon nr 3). Hasło wydarzenia to: „Nauka łączy. Pomysły rozwijają”. Po prawej stronie widnieje logo targów i informacje o dacie i miejscu, a w tle znajduje się abstrakcyjna grafika 3D złożona z siatek i punktów w kolorach niebieskim i czerwonym. Na dole umieszczono logotypy organizatorów i partnerów: Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Grupy MTP i Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.