Data wydarzenia: -

Imigranci w Polsce po roku 1989

Zakład Badań nad Integracją Europejską, Zakład Najnowszej Historii Politycznej, Katedra Systemów Politycznych i  Praw Człowieka UMCS zapraszają na III webinarium w ramach konferencji Mniejszości-Migracje-Wielokulturowość pt. Imigranci w Polsce po roku 1989, które odbędzie się 7 maja (piątek)  2021 r. w godz. 10.00 - 11.30.

Organizatorzy zakładają, że wystąpienia podczas webinarium  będą początkiem dyskusji jaką zamierzamy kontynuować podczas konferencji Migracyjne narracje, którą planujemy zorganizować na przełomie  października i listopada.

Gośćmi webinarium będą:

  • Prof. dr hab. Grzegorz Janusz, Uniwersytet im. Marii Curie-Skłodowskiej, Ewolucja podejścia do migracji w XX wieku. Podejście władz i społeczeństw do zjawiska migracji
  • Prof. UW dr hab. Sławomir Łodziński, Uniwersytet Warszawski, Problemy społecznego postrzegania obecnie imigracji do Polski (imigranci pożądani i niepożądani, kontakty społeczne, wyzwania wielokulturowe)
  • Prof. dr hab. Andrzej Sakson, Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu/Instytut Zachodni, Wyzysk imigrantów zarobkowych: Polacy w Niemczech, Ukraińcy w Polsce

Link do webinarium

Webinarium jest współorganizowane przez Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce i Przedstawicielstwo Regionalne we Wrocławiu.

Dokumenty

Nazwa Numer Obowiązujący od / Kto wydał Pobierz plik
Zaproszenie-na-webinarium 29.04.2021 Maciej Skrzypek
PDF
Pobierz PDF Zaproszenie-na-webinarium(295.7 KB)