Data wydarzenia: -

Zarząd Główny Towarzystwa im. Stanisława Mikołajczyka oraz Wydział Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM w Poznaniu, organizatorzy Konkursu Wiedzy o życiu i działalności o Stanisława Mikołajczyka, zapraszają uczniów szkół ponadgimnazjalnych województwa wielkopolskiego oraz uczniów ze szkół ponadgimnazjalnych w Polsce do udziału w konkursie.

Celem Konkursu jest popularyzacja wiedzy o historii Polski XX wieku, a w szczególności o Stanisławie Mikołajczyku (1901-1966), patriocie, powstańcu wielkopolskim, uczestniku wojen światowych, czołowym polityku ruchu ludowego, premierze rządu RP na uchodźstwie, prezesie Polskiego Stronnictwa Ludowego, wicepremierze w Tymczasowym Rządzie Jedności Narodowej oraz o setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości i o zwycięskim powstaniu wielkopolskim 1918-1919.

Finał Konkursu odbędzie się 9 lutego 2019 r. w gmachu Wydziału Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM przy ul. Umultowskiej 89a w Poznaniu. Szczegółowy zakres tematyczny przedstawiamy w załączniku.

Mamy nadzieję, że uczniów i nauczycieli Państwa szkoły zainteresuje propozycja udziału w tym Konkursie, do czego serdecznie zachęcamy i zapraszamy.