Data wydarzenia: -

Wykład: "Protection Monitoring and Protection Analysis Framework w International Rescue Committee – jak nauka i badania łączą się z pomocą humanitarną?"

Serdecznie zapraszamy na wykład prowadzony w ramach współpracy International Rescue Committee (IRC) oraz Wydziału Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM. Doktorantka naszego wydziału mgr Natalia Szulc, kierująca działem badawczym w IRC, wraz z innymi przedstawicielami organizacji przeprowadzi wykład: "Protection Monitoring and Protection Analysis Framework w International Rescue Committee – jak nauka i badania łączą się z pomocą humanitarną?"

W ramach tego wykładu studenci będą mogli zapoznać się z charakterem pracy badawczej w uznanej międzynarodowej organizacji humanitarnej. Wykład poruszy kwestie: idei pracy INGO (International Non-Governmental Organizations), zakresu Protection Monitoring, oraz podstaw Protection Analysis Framework. Omówione zostaną też podstawy wiedzy w zakresie ryzyk bezpieczeństwa, opracowanych przez Global Protection Cluster (GPC), w którego pracy aktywnie uczestniczy prowadząca wykład.
GPC jest najistotniejszym organem zrzeszającym wszystkie międzynarodowe organizacje humanitarne w zakresie ochrony uchodźców i osób przemieszczonych w wyniku globalnych kryzysów.

Tematyka wykładu może szczególnie zainteresować tych ze studentów, którzy chcieliby kiedyś podjąć pracę w międzynarodowych organizacjach humanitarnych.

Kiedy i gdzie?
Data i miejsce: 14 listopada od 11:30 do 13:00 w ramach zajęć Pani Prof. Pauliny Pospiesznej "International Organizations and Non-state Actors in Global Governance", w sali 127 (sala może ulec zmianie, przy wysokiej frekwencji).

Grupy fokusowe dla studentów z Ukrainy, przybyłych do Polski po 24 lutego 2022: Przy okazji będą odbywać się też grupy fokusowe, będące częścią Protection Monitoring. Studentów z UA zachęcamy do zapisania się do grup fokusowych (prowadzonych po ukraińsku), planowanych na 16 listopada (na WNPiD).

Link do rejestracji dla ukraińskich studentów, którzy chcą podzielić się swoimi przemyśleniami na temat sytuacji uchodźców z Ukrainy w Polsce, znajduje się tutaj: https://docs.google.com/spreadsheets/d/121WROe6-7pnjZZDsqhW2b0CbaKY3Sq-A2_H0IOMV9OI/edit?usp=sharing

Koniec rejestracji 12.11.2023 r.

Zachęcamy do wzięcia udziału w badaniach studentów z Ukrainy (powyżej 18 roku życia). W przypadku osób poniżej 18 roku życia, które chciałyby wziąć udział w badaniu, prosimy o kontakt z mgr. Szulc: natszu@amu.edu.pl. W razie jakichkolwiek pytań co do wykładu i badań, prosimy zgłaszać się do mgr. Szulc, na ten sam adres.

Do zobaczenia!