Data wydarzenia: -

Seminarium naukowe pt. "Badania nad dziennikarzami w Polsce: problemy, dylematy i wyzwania metodologiczne"

Serdecznie zapraszamy do udziału w seminarium naukowym poświęconym badaniom empirycznym nad polskim dziennikarstwem i polskimi dziennikarzami. Seminarium będzie okazją do przedyskutowania obszarów działań oraz dokonania przeglądu metod stosowanych w badaniach nad dziennikarstwem, a także wymiany doświadczeń w zakresie prowadzenia tego typu badań (dzień I). W szczególności chcemy się skoncentrować na wyzwaniach związanych ze zmianami technologicznymi zachodzącymi w mediach, zmianami zachodzącymi w typach dziennikarstwa, gatunkach dziennikarskich, jak również na bardzo praktycznych aspektach związanych ze zbieraniem materiału badawczego, selekcją materiału i jego analizie.

Pierwszego dnia seminarium uwagę skupimy zatem głównie na rozważaniach nad przedmiotem i obszarami badań oraz wyzwaniach związanych z metodami i narzędziami badawczymi.

Drugiego dnia seminarium zorganizowane zostaną warsztaty metodologiczne poświęcone wykorzystaniu analizy zawartości przekazów medialnych oraz analizy sieciowej do badań nad dziennikarzami.

Seminarium odbędzie się 9 i 10 lutego 2023 r. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółowym programem seminarium. Więcej informacji znaleźć można na wydarzeniu na platformie Facebook oraz pod wskazanym linkiem.

Dokumenty

Nazwa Numer Obowiązujący od / Kto wydał Pobierz plik
Seminarium_dziennikarze 21.11.2022 Aleksandra Wesołowska
DOCX
Pobierz DOCX Seminarium_dziennikarze(666.8 KB)
Badania-nad-dziennikarzami-w-Polsce-problemy,-dylematy-i-wyzwania-metodologiczne-program.pdf 31.01.2023 Maciej Skrzypek
PDF
Pobierz PDF Badania-nad-dziennikarzami-w-Polsce-problemy,-dylematy-i-wyzwania-metodologiczne-program.pdf(308.5 KB)