Data wydarzenia: -

Webinarium: Przywództwo dziś i jutro - generacja przyszłości

Rewolucja informatyczna nie tylko zmieniła postrzeganie naszego świata znanego z ery industrialnej ale przemodelowała nowe pokolenie określane pokoleniem „Y”. Dzisiaj to przedział wiekowy pomiędzy 38, a 18 rokiem życia. Dodatkowo powszechna globalizacja zatarła granice państwowe i wprowadziła system oparty na konsumpcjonizmie. Wspomniana era informatyczna już powoli odchodzi do historii i najprawdopodobniej zastąpi ją era sztucznej inteligencji wraz z nowym pokoleniem określanym „Generacja Z”. Jak tak dynamiczne i nieprzewidywalne zmiany w środowisku bezpieczeństwa, w obszarze społecznym przebudują nasze życie? Czy nierówności społeczne, różnice wyznawanych wartości, agresja, kontra skrajny pacyfizm doprowadzą do zderzenia cywilizacyjnego oraz spowodują olbrzymi kryzys lub serię kryzysów do buntów i konfliktów zbrojnych włącznie? Jak w takiej scenerii odnajdą się siły zbrojne? Jakie cechy będą musiały charakteryzować lidera w erze  pacyfistycznych egoistów?

Wychodząc naprzeciw tym pytaniom, w ramach kampanii analiz środowiska bezpieczeństwa prowadzonej pod nazwą Nowe Urządzenie Polskie NUP 2X35 oraz prac koncepcyjnych nt. Rozwijanie kompetencji przywódczych żołnierzy SZ RP – CDiS SZ zaprasza do udziału w webinarium oraz dyskusji nt. Przywództwo dziś i jutro – generacja przyszłości.

W związku z ograniczeniami dotyczącymi przeciwdziałania rozprzestrzenianiu się pandemii COVID-19, webinarium odbędzie się w dniu 21 października br. (w godz. 11.00-13.30), będzie prowadzona z wykorzystaniem aplikacji GoToMeeting transmitowanego poprzez YouTube.

Webinarium prowadzone będzie w układzie dwu panelowym. Pierwszy poświęcony będzie krótkim wystąpieniom poszczególnych prelegentów (szczegółowy program znajduje się w załączniku) oraz drugi szerokiej moderowanej dyskusji.

Rejestracja na webinarium

Organizator: Centrum Doktryn i Szkolenia Sił Zbrojnych