Data wydarzenia: -

Webinarium: Wpływ pandemii COVID-19 na środowisko bezpieczeństwa i operacje

24 czerwca 2020 r. Centrum Doktryn i Szkolenia SZ we współpracy z European Centre of Excellence for Countering Hybrid Threats (Hybrid COE, Helsinki, Finlandia), Estonian Academy of Security Sciences (EASS, Tallinn, Estonia), Uniwersytetem Adama Mickiewicza (UAM, Poznań) oraz NATO Military Police Centre of Excellence (NATO MP CoE, Bydgoszcz) organizuje międzynarodowe webinarium naukowe w ramach kampanii NUP 2X35. Tematem webinarium będzie: „Wpływ pandemii COVID-19 na środowisko bezpieczeństwa i operacje” (COVID-19 pandemic impact on security environment and operations).

Podczas webinarium dr Johann Schmid z Hybrid COE przedstawi referat dot.  perspektywy wojny hybrydowej w aspekcie sytuacji kryzysowej spowodowanej pandemią COVID-19. Dr Vladimir Sazonov z EASS scharakteryzuje oddziaływanie informacyjne Federacji Rosyjskiej na kraje bałtyckie podczas pandemii. Dr. hab. prof. UAM Radosław Fiedler przybliży nam wpływ COVID-19 i reakcje na pandemię w USA, natomiast mjr Paweł Lewandowski z NATO MP CoE podda analizie wpływ pandemii na działalność Żandarmerii Wojskowej zarówno w strukturach narodowych jak i w NATO. St. sierż. kadet Ivan Dimitrov, student “Vasil Levski” National Military University (Bułgaria) dokona próby analizy wysiłków armii bułgarskiej w walce z pandemią.

Webinarium odbędzie w godz. 12.00-15.00, z wykorzystaniem aplikacji GoToMeeting i będzie transmitowane poprzez YouTube. Uczestnicy (ze statusem „gość”) będą mieli możliwość udziału w webinarium poprzez dostęp do transmisji w YouTube (na podstawie udostępnionego linku). Zadawanie pytań odbywać się będzie poprzez czat. Rejestracja uczestników ze statusem „gość” odbywa się za pomocą formularza rejestracyjnego MS FORMS dostępnego na stronach internetowych https://nup.wp.mil.pl i https://cdissz.wp.mil.pl do godz. 7.30 dnia 24 czerwca 2020 r. Po zarejestrowaniu uczestnicy ze statusem „gość” otrzymają od organizatora link do transmisji w YouTube.

Link do formularza rejestracyjnego