Udostępniamy naszym studentom zaplecze dydaktyczne oraz oprogramowania i wiele innych, które pozwalają realizować swoje zainteresowania, projekty i pasje. Praca na wysokiej jakości sprzęcie sprzyja zdobywaniu umiejętności praktycznych, które mogą okazać się przydatne w znalezieniu wymarzonej kariery lub realizowaniu swojego hobby. Mamy dla Was przygotowane nie tylko specjalnie wyposażone sale, ale także sprzęt, do którego macie dostęp i na którym możecie pracować, gdy tylko macie potrzebę.
Studio telewizyjne
W budynku naszego Wydziału znajduje się profesjonalne studio telewizyjne wraz z reżysernią. Studio to powierzchnia 60m2 pozostająca do dyspozycji naszych studentów. Jest to nie tylko miejsce odbywania się zajęć z pracowni telewizyjnej, warsztatu dźwięku i obrazu czy wielu innych ścieżek tematycznych. Tam studenci realizujący swoje materiały, pracujący w wydziałowych redakcjach czy realizujący inne projekty mogą spędzić czas i wykorzystać wszystkie możliwości studia telewizyjnego, aby sprawiać, by ich materiały stawały się coraz lepsze.
Wyposażenie:
Reżysernia:
- mikser video: Panasonic AV-HS400,
- mikser audio: Yamaha LS9/16,
- mikser światła: Strand 200,
- stacja robocza: MacPro (2 szt.),
- łącza: HD-SDI, AES/EBU,
- podgląd: BON 24/19,
- odsłuch: APS Aeon,
- system: FinalCut X / BMD Media Express.
Studio:
- kamery: Canon C300 Mark III + CN-E 18-80 (3 szt.),
- mikrofony: Sennheiser (4 szt.),
- oświetlenie: żarowo-jarzeniowe (temp. 3200),
- horyzont: czarny (11 mb), zielony (11 mb),
- akcesoria: ramię kamerowe, teleprompter, zwrotna,
- podgląd: LG 42″,
- odsłuch: Behringer Thruth / AKG k271 (3 pary).
Studio radiowe
Do dyspozycji studentów, którzy zainteresowani są tym, jak wygląda kariera w medium innym, niż telewizja, oddane jest także studio radiowe, przy którym znajduje się reżysernia. Podobnie, jak w przypadku studia telewizyjnego, tutaj również odbywają się zajęcia z pracowni i reklamy radiowej, warsztatu dźwięku i obrazu, warsztaty z dykcji i emisji głosu oraz specjalistyczne zajęcia z dźwięku. Studio pozostaje także stale pozostawione do użytku przez studentów działających w wydziałowych redakcjach, przygotowujących projekty na zajęcia oraz każdej osoby zainteresowanej działaniem w radiu.
Wyposażenie:
Reżysernia:
- mikser: Yamaha DM1000,
- stacja robocza: MacPro,
- łącze: AES/EBU 96 (16 kanałów wejściowych / 16 kanałów wyjściowych),
- monitory: APS Aeon,
- system: Cubase.
Studio:
- powierzchnia: 60m2
- odsłuch: AKG k240 oraz k271 (8 par),
- monitory: APS Aeon.
Mikrofony:
- Shure KSM44 (2 szt.),
- Studio Project B1 (2 szt.),
- Shure SM58 (5 szt.),
- Shure SM57 (3 szt.),
- Shure Beta52A (1 szt.),
- Shure SM81 (2 szt.).
Pracownie komputerowe
Nasz Wydział daje swoim studentom możliwość samodzielnego rozwoju nie tylko poprzez studia radiowe i telewizyjne, ale także poprzez wyposażenie budynku w trzy pracownie komputerowe. Wszystkie posiadają komputery iMac firmy Apple i pracują w oparciu o system OS X. Oczywiście odbywają się w nich zajęcia różnego typu, pracownie jednak są cały czas dostępne i oddane do użytku dla studentów.
Każdy z komputerów posiada szereg programów, dzięki którym studenci mogą stale podnosić swoje kwalifikacje i rozwijać umiejętności z zakresu grafiki, obróbki zdjęć, dźwięku czy wideo.
W pracowniach komputerowych dostępne są m.in. programy takie jak:
- Adobe Photoshop,
- Adobe Indesign,
- Adobe Illustrator,
- Adobe Premiere,
- Apple Final Cut Pro X,
- Axure RP,
- Pakiet JetBrains.
Wypożyczalnia sprzętu:
Jeśli pracujecie nad projektem, który wymaga od Was opuszczenia budynku i udania się gdzieś wraz z potrzebnym sprzętem, WNPiD daje Wam taką możliwość. Po krótkiej instrukcji i kilku zasadach bezpiecznego użytkowania sprzętu nasi studenci mogą wypożyczyć potrzebny im sprzęt i wyruszyć poza wydziałowe mury, aby tam sprawdzić swoje umiejętności i realizować swoje cele.
Do dyspozycji studentów (z możliwością wypożyczenia) przeznaczono:
- Zestawy multimedialne (kamery, mikrofony, statywy)
- Rejestratory dźwięku
- Aparaty fotograficzne