Koła naukowe

Studenckie koła naukowe to szansa na poszerzenie wiedzy z wielu różnych obszarów związanych z prowadzonymi przez nas kierunkami. Uczestnicy organizowanych przez koła naukowe wydarzeń mają szansę nie tylko zgłębić wiedzę ale i uzyskać dodatkowe umiejętności praktyczne.Na naszym Wydziale działa 11 Kół Naukowych z różnych obszarów tematycznych. ...

Rada Samorządu Studentów WNPiD

Każdego roku studenci ze swojego grona wybierają demokratycznie grupę osób, której zadaniem jest m.in. reprezentowanie ich interesów przed władzami jednostek uczelnianych.

Studenci posiadają zarówno bierne jak i czynne prawo wyborcze.

Zadaniem RSS jest także organizowanie różnych wydarzeń kulturalnych, sportowych, czy wspieranie różnych akcji społecznych.

Facebook: www.facebook.com/RSSWNPID.

Strona internetowa: samorzad.amu.edu.pl/.

Centrum Inicjatyw Studenckich

CIS to komórka studencka, która z pomocą wszystkich działających na Wydziale stowarzyszeń studenckich, pomaga przekuć pomysły studentów – nawet te całkiem niewiarygodne – w realne działanie.

Każdego roku studenci organizują wiele różnych inicjatyw skierowanych zarówno do uczniów szkół ponadgimnazjalnych jak i całej społeczności studenckiej.

Są to: Noc Żywych Mediów, Wielkie kolędowanie, Noc korepetycji, Pierwszy dzień wiosny, Festiwal Nauki i Sztuki, Dzień dziennikarza.

CIS pomaga również w przygotowywaniu uczelnianych i międzynarodowych konferencji, imprez i wystaw.

Facebook: www.facebook.com/inicjatywystudenckie.

Strona internetowa: cis.amu.edu.pl.