Data publikacji w serwisie:

15 lat minęło... jak jeden dzień

24 października br. świętowaliśmy piętnastolecie istnienia WNPiD. Obchody rozpoczęła integracja studencka, zorganizowana przez Radę Samorządu Studentów WNPiD, media i koła naukowe. Nie zabrakło atrakcji w postaci gry terenowej, quizów i loterii. Na studentki i studentów na wydziałowym patio czekał grill. Po atrakcjach przygotowanych dla studentów przyszedł czas na uroczystą galę, w której udział wzięli pracownicy i przyjaciele Wydziału. Uroczystość otworzyły wystąpienia prof. dr. hab. Andrzeja Stelmacha (Dziekana Wydziału), prof. dr. hab. Zbyszko Melosika (Prorektora UAM), prof. dr. hab. Tadeusza Wallasa (Prorektora UAM i pierwszego Dziekana Wydziału). Następnie, Dziekan Wydziału przedstawił zgromadzonym najważniejsze informacje nt. rozwoju jednostki, po czym nastąpiła część artystyczna.

Zgromadzenia wysłuchali występów absolwentów Wydziału: Julii Kmiecik, Szymona Łątkowskiego, a także Pawła Swiernalisa. Przed każdym z występów obecni w wydziałowej Auli obejrzeli trzyczęściową kronikę przedstawiającą losy WNPiD, od powstania aż do dziś. Filmy przygotowane przez zespół pod kierownictwem mgr. Macieja Skrzypka, mgr Oliwii Szeląg i mgr. Michała Piotrowskiego wywoływały w audytorium śmiech, ale także niejednokrotnie nostalgiczne wspomnienia.

Po zakończeniu uroczystej gali, poprowadzonej przez Monikę Kubiaczyk i Marcina Wojciechowskiego, przyszedł czas na symboliczną lampkę szampana i uroczystą kolację w holu głównym. Tam trwały serdeczne rozmowy, pełne wspomnień i anegdot związanych z Wydziałem.

Fotorelacja: Studencka Agencja Fotograficzna