Dr Maciej Skrzypek na Visegrad Summer School w Krakowie

Dr Maciej Skrzypek uczestniczy w 22. edycji Visegrad Summer School w Krakowie. Wydarzenie zgromadziło blisko 30 młodych badaczy, dziennikarzy i aktywistów z całej Europy, którzy biorą udział w panelach dyskusyjnych i warsztatach poświęconych zagrożeniom dla wolności prasy.

Zainteresowania naukowe dr. Skrzypka koncentrują się m.in. wokół przemian w obrębie systemów medialnych państw Unii Europejskiej. Rezultatem prowadzonych badań są:

1. Skrzypek Maciej. 2022. "Between neo-militant and quasi-militant democracy: restrictions on freedoms of speech and the press in Austria, Finland, and Sweden 2008–2019", European Politics and Society, DOI: 10.1080/23745118.2022.2063229.
  2. Skrzypek Maciej. 2024. "Did Neo-Militant Democracy Deal with Changes in Media Systems Efficiently? Restrictions on Freedom of Speech and the Press". [W]: Why Neo-Militant Democracies Endure. The Inner Six in Comparative Perspective / Rak Joanna (red.), Routledge, ISBN 9781032665528.

Wydarzenie jest realizowane przez Stowarzyszenie Willa Decjusza, przy wsparciu International Visegrad Fund, Województwa Małopolskiego, Miasta Krakowa oraz Ministerstwo Spraw Zagranicznych RP.