Dr. Natalia Kusa laureatką konkursu MINIATURA

Dr. Natalia Kusa została laureatką konkursu MINIATURA 6 od Narodowe Centrum Nauki. Tym samym Dr. Kusa otrzyma środki na wyjazd konsultacyjny w ramach projektu pt. "Mikro/nanoprotesty jako alternatywny sposób wyrażania sprzeciwu w systemie niedemokratycznym. Przypadek Federacji Rosyjskiej". Serdecznie gratulujemy!

Natalia Kusa – doktorka na Wydziale Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM w Poznaniu (Zakład Systemów Politycznych), członkini Polskiego Towarzystwa Nauk Politycznych. Absolwentka politologii oraz stypendystka programu Erasmus+ na Uniwersytecie Państwowym w Sankt-Petersburgu. Jej zainteresowania badawcze koncentrują się wokół systemu politycznego Federacji Rosyjskiej, sposobów funkcjonowania rosyjskiej opozycji oraz nowych, nietypowych form protestu. Poza pracą naukową współpracuje również z samorządami lokalnymi, współtworzy kreatywne projekty z firmami zewnętrznymi oraz pisze analizy nie tylko politologiczne.