Gala Radia Meteor [relacja]

13 lutego to szczególna data dla dziennikarzy radiowych, ponieważ to wtedy celebrujemy Dzień Radia. Ta data zostanie wyjątkowo zapamiętana przez członków i członkinie studenckiego Radia Meteor, działającego przy Wydziale Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM. 13 lutego 2024 rozgłośnia nie tylko obchodziła swoje 12. urodziny, ale także zainaugurowała otwarcie nowej siedziby w DS Meteor.

Znakomici goście

Na potrzeby obchodów związanych z tym szczególnym dla Radia Meteor dniem, na holu Wydziału Nauk Politycznych i Dziennikarstwa panował iście hollywoodzki wystrój. Stąpając po czerwonym dywanie, chętni mogli zrobić sobie zdjęcie na meteorowej ściance. Blask fleszy towarzyszył uczestnikom przez cały wieczór. Nic w tym dziwnego, skoro mury WNPiD odwiedziły prawdziwe gwiazdy, czyli osoby zasłużone dla rozgłośni. Swoją obecnością zaszczyciły nas Władze Rektorskie – prof. dr hab. Joanna Wójcik, prof. dr hab. Tadeusz Wallas oraz prof. dr hab. Michał Banaszak. Nie zabrakło również Dziekana WNPiD, prof. dr hab. Andrzeja Stelmacha oraz Wydziału Fizyki prof. UAM dr hab. Romana Gołębiewskiego.

Aleja Gwiazd

Galę rozpoczęli Eliza Hajderajch, redaktorka naczelna Radia Meteor, oraz Radosław Męczykalski, który jest opiekunem redakcji. Wydarzenie miało na celu nie tylko uczcić urodziny rozgłośni czy zainaugurować nową siedzibę, ale również uhonorować zasłużonych członków. Tego wieczora padło wiele podziękowań w stronę osób i organów, które były zaangażowane w przygotowanie nowej siedziby. Laury popłynęły również do założycieli Radia oraz członków, którzy zaczynali swoją przygodę radiową w pomarańczowej rozgłośni, a aktualnie są redaktorami i redaktorkami ogólnopolskich stacji. Na specjalną ścianę, zwaną „ścianą gwiazd”, trafiły takie osoby jak: Krzysztof Grządzielski, Benjamin Piłat, Gabriela Jelonek, Cyryl Skiba (założyciel Radia), Maciej Kluczka, Adam Mikołajczyk, Radosław Męczykalski, Kamil Podejma, Katarzyna Oklińska, Szymon Ratajczak, Maciej Blatkiewicz oraz Gustaw Miłoszewski.

Telewizyjne show

Trzeba docenić kreatywność i profesjonalizm środowiska związanego z Radiem Meteor, które dołożyło wszelkich starań, aby wydarzenie było na najwyższym poziomie. Radiowcy stworzyli iście telewizyjne show z łączeniami na żywo między Aulą WNPiD, w której znajdowali się wszyscy goście, a nową siedzibą w DS Meteor. W dodatku wszystko to można było śledzić na transmisji na facebookowym profilu Radia. Nie zabrakło również materiałów audio, takich jak specjalnie przygotowane reportaże czy też wideo, które nadały wydarzeniu dodatkowego, nostalgicznego charakteru. Galę zwieńczyło wysłuchanie pierwszego serwisu nadanego z nowego studia, który został włączony przez prof. dr hab. Tadeusza Wallasa przy wsparciu prof. dr hab. Joanny Wójcik oraz prof. dr hab. Michała Banaszaka. Następnie audytorium mogło wysłuchać pierwszego koncertu emitowanego ze studia produkcyjnego, który przygotował zespół Tuga. Po zakończeniu uroczystości goście mogli zwiedzić nową siedzibę Radia Meteor.

Gala Radia Meteor

Zapis transmisji możecie obejrzeć tutaj.

Fot. Michał Łyduch, Natalia Grycza, Oskar Osses, Łukasz Mendelski.