Globstate Conference 2023 [relacja]

Wydział Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM był jednym z partnerów (obok: NATO, BBN, MON, SG WP) konferencji naukowej zatytułowanej 6th Annual International Research Conference GlobState 2023. In Search of Strategic and Operational Advantage in the (Post) War Security Environment (Warszawa 28 – 30.11) zorganizowanej przez Centrum Doktryn i Szkolenia Sił Zbrojnych RP w imieniu Szefa Sztabu Generalnego Sił Zbrojnych RP.

Nasz Wydział był reprezentowany przez dr. Jacka Raubo oraz prof. Sebastiana Wojciechowskiego, którzy wystąpili w panelu  Future Security Environment: Central and East European Perspective. Tematyka konferencji dotyczyła m.in. takich zagadnień, jak: globalne środowisko bezpieczeństwa; przyszłe środowisko bezpieczeństwa; perspektywa Europy Środkowo-Wschodniej; rozwijanie zdolności operacyjnych; prowadzenie przyszłych operacji w kontekście doświadczeń wyniesionych z Ukrainy; analiza strategiczna i operacyjna procesów decyzyjnych.

Więcej o konferencji przeczytać możecie na stronie internetowej Centrum Doktryn i Szkolenia Sił Zbrojnych.