IX Turniej Debat Historycznych IPN na WNPiD [relacja]

W piątek, 15 marca 2024 r., na naszym Wydziale odbył się IX Turniej Debat Historycznych IPN, organizowany razem z Instytutem Pamięci Narodowej – Oddział w Poznaniu, Fundacją Projekty Edukacyjne. Przez cały dzień licealiści z Wielkopolski rywalizowali ze sobą, a zwycięzcą została drużyna z XII Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej-Curie w Poznaniu. Ten zespół uda się do Warszawy na finałowe zmagania z debatantami z całej Polski – już teraz życzymy powodzenia! Drugie miejsce zajęło II Liceum Ogólnokształcące im. K. K. Baczyńskiego w Koninie, a trzecie Liceum Ogólnokształcące im. Powstańców Wielkopolskich w Środzie Wielkopolskiej. Z ramienia Wydziału debaty sędziowali: prof. UAM dr hab. Paweł Stachowiak, dr Rafał Kamprowski, mgr Emil Plewa oraz mgr Marcin Wochelski.