Konferencja Beyond Europe 2023 [relacja]

8 grudnia 2023 odbyła się 6. edycja międzynarodowej konferencji naukowej z serii Beyond Europe zorganizowana na WNPiD przez Zakład Pozaeuropejskich Studiów Politycznych. Tematem przewodnim konferencji była rola Bliskiego Wschodu w zmieniającej się globalnej dystrybucji potęgi. W konferencji wzięło udział wielu specjalistów z cenionych ośrodków naukowych między innymi z Chin, Tajwanu, Japonii, Izraela, Libanu, Grecji i Iraku. Nie zabrakło reprezentantów czołowych ośrodków krajowych. Konferencje otwierały wystąpienia: libańskiego ekonomisty Nadima Shehadiego, byłego dyrektora New York Headquarters and Academic Centre Amerykańskiego Uniwersytetu w Libanie, członka Middle Eastern Institute i kolumnisty Arab News, oraz prof. Romana Bäckera, politologa specjalizującego się w teorii polityki, byłego przewodniczącego Polskiego Towarzystwa Nauk Politycznych i byłego członka Polskiej Akademii Nauk. Obrady w imieniu władz Wydziału otworzył Prodziekan ds. nauki prof. Maciej Walkowski.

Fot. Tomasz Siuda, WNPiD