Podsumowanie VI Kongresu PTKS

W dniach 22-24 września br. w Gdańsku odbył się najważniejszy kongres komunikologów oraz medioznawców. Tematem przewodnim tegorocznego spotkania były Media i społeczeństwo w erze platform, algorytmów i danych. Udział w obradach wzięli przedstawicie naszego Wydziału. Prof. Agnieszka Stępińska wraz z prof. Michałem Głowackim wygłosiła referat na temat roli CEJC (Central European Journal of Communiation) w rozpowszechnianiu wiedzy na temat mediów i demokracji w Europie Centralnej i Wschodniej. Podczas Kongresu dr Kinga Adamczewska odebrała nagrodę za najlepszą rozprawę doktorską z zakresu mediów i komunikacji społecznej Rola Mediów we współczesnych modelach przepływu informacji politycznej. Warto dodać, iż promotorem nagrodzonej pracy, była prof. Agnieszka Stępińska. Z kolei, w trakcie zgromadzenia walnego Kongresu Prof. UAM dr hab. Szymon Ossowski został mianowany nowym członkiem zarządu PTKS.

Kongres Polskiego Towarzystwa Komunikacji społecznej jest imprezą cykliczną, organizowaną co trzy lata, którego celem jest przede wszystkim integracja środowiska badaczy i praktyków, podniesienie rangi i poziomu prowadzenia badań oraz uporządkowanie obszaru studiów nad komunikowaniem i mediami w Polsce. Współorganizatorem tegorocznej 6. edycji Kongresu byli Instytut Mediów, Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Gdańskiego oraz Europejskie Centrum Solidarności. Więcej informacji nt. organizowanego przez PTKS Kongresu znajduje się tutaj.