Pracowniczki WNPiD na Zjeździe Sieci Europe Direct

W tegorocznym Zjeździe Sieci Europe Direct w Polsce, który odbywał się w dniach 11-13 marca w Lublinie, wzięły udział prof. UAM dr hab. Beata Przybylska-Maszner, mgr Edyta Szelejewska-Dembińska oraz mgr Barbara Liszkiewicz. Jednym z efektów długoletniej współpracy Wydziału z Siecią jest Centrum Dokumentacji Europejskiej, którego jednym z celów jest upowszechnianie rzetelnej i sprawdzonej wiedzy nt. Unii Europejskiej. Ze zbiorami CDE możecie się zapoznać w wydziałowej bibliotece.

Europe Direct jest siecią informacyjną, która działa w Polsce od 2005 roku. W jej skład wchodzi ponad 430 różnych podmiotów prowadzących akcje mające na celu poszerzenie wiedzy m.in. z zakresu integracji europejskiej. Jej członkowie organizują seminaria i konferencje naukowe o tematyce Unii Europejskiej.

Fot. EUROPE DIRECT Lublin