Premierowa Szkoła Letnia dla studentów z Białorusi i Ukrainy

Od poniedziałku, 26 września, na naszym Wydziale trwa pierwsza edycja Szkoły Letniej dla nowych studentów i studentek z Białorusi oraz Ukrainy. Przez najbliższe pięć dni, świeżo upieczeni studenci, oprócz zaznajomienia się z polską historią i kulturą, zyskają również szansę nadrobienia różnic programowych. W planie m.in. zajęcia z Integracji Europejskiej oraz NATO,  aktualnej sytuacji politycznej, etyki akademickiej czy terminologii nauk politycznych. Nie brakuje, także tradycyjnych spotkań integracyjnych. Wszystkim uczestnikom Szkoły Letniej WNPiD życzymy niezapomnianych chwil i powodzenia w nadchodzącym roku akademickim.

Organizatorkami oraz pomysłodawczyniami wydarzenia są: dr Joanna Kałużna oraz dr Natalia Kusa.

Projekt finansowany jest ze środków „UNIWERSYTET JUTRA II – zintegrowany program rozwoju Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu”