Prof. Dominika Narożna współautorką rozdziału w książce wyróżnionej przez KRRiT

Dr hab. Dominika Narożna jest współautorką rozdziału w książce pt. Nowe supermedium. Współczesne oblicza telewizji i scenariusze przyszłości, która została uhonorowana Nagrodą im. dr. Pawła Stępki. Wyróżnienie zostało przyznane przez Krajową Radę Radiofonii i Telewizji przy współudziale Wydziału Dziennikarstwa, Informacji i Bibliologii oraz Wydziału Nauk Politycznych i Studiów Międzynarodowych Uniwersytetu Warszawskiego. W książce pod redakcją Aleksandry Chmielewskiej oraz Jacka Snopkiewicza, dr hab. Dominika Narożna wraz z dr. hab. Pawłem Kosseckim są autorami rozdziału pt. Źródła finansowania telewizji: reklama, sponsoring, abonament. Pozycja ukazała się nakładem Domu Wydawniczego i Handlowego ELIPSA oraz Wydawnictwa Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi. Książkę można nabyć tutaj.

Publikacja stanowi zbiór artykułów przygotowanych przez medioznawców oraz praktyków z sektora medialnego. Autorzy udzielają odpowiedzi na pytanie, jak będzie wyglądał rynek mediów w przyszłości. Rozważają także, jakie formy telewizyjne będą dominować oraz w jaki sposób finansowani będą nadawcy. Zagadnienia te zostały szczegółowo rozwinięte w dwunastu rozdziałach, mających na celu prognozowanie zmian, które czekają zarówno konsumentów, jak i producentów treści telewizyjnych.

Nagroda im. dr. Pawła Stępki ma na celu wyróżnianie wartościowych prac i ich twórców, którzy w interesujący sposób podejmują tematykę mediów elektronicznych. Dodatkowo honoruje zasłużone wydawnictwa naukowe i popularnonaukowe w tej dziedzinie.

Książka pt. Supermedium