Prof. Radosław Fiedler oraz mgr Ellias Aghili Dehnavi autorami książki pt. From Isfahan to Poznan

3 lipca, w Ambasadzie z udziałem JE Hosseina Gharibiego Ambasadora Islamskiej Republik Iranu, miała miejsce premiera książki pt. From Isfahan to Poznan autorstwa prof. dr. hab. Radosława Fiedlera i mgr. Elliasa Aghila Dehnavi. Publikacja opisuje kulturowe i historyczne interakcje między Iranem a Polską. Analizuje historyczne dokumenty dotyczące relacji między oboma państwami (np. Traktat Przyjaźni zawarty w 1927 roku) oraz relacje polskich uchodźców w Iranie w latach 1942-1945. Zawarte są w niej także trudne momenty w historii, ale również są ukazane potencjalne obszary współpracy pomiędzy Warszawą a Teheranem. Podczas spotkania odbyła się również ożywiona wymiana poglądów na temat rozwoju wspólnych działań kulturalnych, takich jak wystawy irańskiego rękodzieła oraz wystawy historycznych zdjęć polskich uchodźców, którzy znaleźli schronienie w Iranie podczas II wojny światowej. Wystawa stanie w Holu Głównym Wydziału Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM w październiku.
Partnerem publikacji jest Fundacja Abhaseed, a na jej stronie znajdziecie relację z premiery książki.