Prof. Piotr Forecki rozpoczyna staż naukowy w Waszyngtonie

Prof. UAM dr hab. Piotr Forecki rozpoczyna staż naukowy w Mandel Center for Advanced Holocaust Studies. Swój 8-miesięczny pobyt w Waszyngtonie Pan Profesor poświęci na prowadzenie badań nad zachowaniem Polaków podczas zagłady Żydów na terytorium byłej Rejencji Poznańskiej. Do swojej pracy prof. Forecki wykorzysta analizę zgromadzonych przez Mandel Center for Advanced Holocaust Studies dokumentów personalnych, takich jak pamiętniki, dzienniki, świadectwa, listy oraz wypowiedzi świadków wydarzeń z czas II wojny światowej. Panu Profesorowi serdecznie gratulujemy i życzymy owocnego wyjazdu.

Prof. UAM dr hab. Piotr Forecki – politolog i wykładowca na Wydziale Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM. Prowadził wykłady w Pracowni Pytań Granicznych UAM, a także na Żydowskim Uniwersytecie Otwartym w Centrum Kultury Jidysz. W ramach programów stypendialnych wykładał w Izraelu, RFN, Francji oraz we Włoszech. Uczestnik licznych konferencji naukowych w Polsce i zagranicą (m.in. w USA i Japonii). W latach 2014-2016 członek interdyscyplinarnej Pracowni Badań nad Antysemityzmem powołanej w Żydowskim Instytucie Historycznym. Współpracował z Instytutem Polskim w Tel Awiwie, Państwowym Muzeum Auschwitz-Birkenau, Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN. Wieloletni kurator organizowanego w Poznaniu festiwalu „Tzadik” poświęconego nowej muzyce żydowskiej oraz współczesnej kinematografii związanej ze społeczno-polityczno-kulturalną problematyką żydowską.