Prof. Jerzy Babiak wyróżniony Odznaką Honorową za Zasługi dla Województwa Lubuskiego

Sejmik Województwa Lubuskiego postanowił wyróżnić prof. Jerzego Babiaka „Odznaką Honorową za Zasługi dla Województwa Lubuskiego”. Wyróżnienie zostało wręczone przez Marszałek Województwa Elżbietę Annę Polak oraz przewodniczącego Sejmiku Wacława Maciuszonka podczas sesji Sejmiku w dniu 17 października 2022 r.

Laudacje na cześć Profesora wygłosił wiceprzewodniczący Sejmiku Mirosław Marcinkiewicz. Podkreślił on, że prof. Jerzy Babiak jest uznawanym w Polsce i za granicą specjalistą z zakresu finansów oraz polityki ekonomicznej i społecznej. Swoje zainteresowania naukowe koncentruje także na obszarze polityki rolnej, zamówień publicznych, integracji europejskiej i zagrożeń związanych ze zmianami demograficznymi. Od lat wspiera On lubuskie uczelnie, w tym Uniwersytet Zielonogórski oraz Collegium Polonicum w Słubicach. W latach wcześniejszych był m.in. kierownikiem zielonogórskiego Punktu Konsultacyjnego Wydziału Prawa i Administracji UAM.

Profesor Jerzy Babiak jest ekonomistą i politologiem, profesorem seniorem WNPiD UAM. Profesor od wielu lat związany jest z Naszym Wydziałem. Był twórcą i pierwszym kierownikiem Zakładu Polityki Społecznej i Gospodarczej. Przez lata pełnił obowiązki wicedyrektora Instytutu Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM, a następnie Prodziekana Wydziału Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM. Obecnie pełni funkcję Prorektora Wielkopolskiej Akademii Społeczno-Ekonomicznej w Środzie Wielkopolskiej. Jest prezesem Wielkopolskiego Towarzystwa Kulturalnego. Wyróżniony został m.in. statuetką Honorowego Hipolita oraz Godnością „Lidera Pracy Organicznej”. Doktor Honoris Causa Międzynarodowego Uniwersytetu Ekonomiczno-Humanistycznego w Równem w Ukrainie