Wystawa prof. Katarzyny Dreszer w Rzymie

Wystawa prof. dr hab. Katarzyny Dreszer z naszego Wydziału oraz mgr Macieja Mroza, konstruktora "magic mirror", zrealizowane i przedstawione zostały w Rzymie na Università Pontificia Salesiana. Komentarz do wydarzenie wygłosili na wernisażu ks. prof. dr hab. Andrzej Pryba, dr hab. Monika Waluś, mecenas Sławomir Kubat oraz mgr Maciej Mróz.

Przeprowadzone doświadczenia dotyczą badań performatywnych zależności między gestem, słowem i ekspresją ciała oraz doświadczeń związanych z rozpoznawaniem niekonwencjonalnych cech psychometrycznych poprzez AI.  Obok stanowisk wyeksponowane zostały komentarze do doświadczeń napisane przez filozofa, teologa , prawnika i twórcę, prezentujące refleksje dotyczące rozmaitych aspektów realizowanych doświadczeń. Niezależnie od obydwu doświadczeń wydarzeniu towarzyszy projekcja filmów studentów kierunku Animacja UAP.