Prof. Yuichi Hosoya z wizytą na WNPiD

Prof. Yuichi Hosoya, z Uniwersytetu Keio w Tokio, odbył staż w ramach programu umiędzynarodowienia Szkoły Doktorskiej Nauk Społeczny UAM. W ramach stażu Pan Profesor uczestniczył w międzynarodowej konferencji naukowej Taiwan in Regional and International Relations, współorganizowanej przez nasz Wydział, jak również, odbył spotkanie z doktorantami SDNS UAM. Mamy nadzieję, że profesorowi Yuichi Hosoyi podobał się pobyt na WNPiD oraz mamy nadzieję na szybkie, powtórne spotkanie.

Prof. Yuichi Hosoya  jest uznanym międzynarodowym badaczem, pełniącym funkcję doradcy premiera Japonii w latach 2013-2014. Był profesorem wizytującym i kierownikiem Katedry Japońskiej w Sciences-Po w Paryżu oraz stypendystą na Uniwersytecie Priceton. Autor licznych publikacji oraz komentarzy, które ukazały się m.in. w New York Times, Washington Post, Financial Times, USA Today, Die Welt Le Monde, a także w głównych mediach japońskich.