Data publikacji w serwisie:

Projekt naszych studentek wyróżniony w konkursie KOWADŁO 2.0

Studentki Naszego wydziału, w składzie: Aleksandra Szczygieł, Julia Czesnowska, lic. Natalia Strzemkowska, Oliwia Pachucka oraz Kinga Arend, pozyskały środki na organizację swojej konferencji naukowej pt. „Forum Kobiet: Porozmawiajmy jak kobieta z kobietą!” z konkursu Kowadło 2.0. Wspomniana dyskusja odbędzie już we wrześniu br.

Inicjatywa ta ma stanowić formę zjednoczenia wielu pokoleń kobiet, długo wyczekiwaną, wspólną rozmowę, jak „kobieta z kobietą”. Spotkanie to stworzy przestrzeń do wymiany doświadczeń, inspiracji siebie nawzajem oraz wzajemnego wsparcia. Jednocześnie i konsekwentnie obalając stereotypy związane z wiekiem, przyjmowanymi normami społecznymi i płci.

Matronat nad wydarzeniem objęło Centrum Badań nad Partycypacją Kobiet w Przestrzeni Publicznej. Naszym studentkom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Projekt Kowadło 2.0 stanowi inicjatywę Samorządu Studentów Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, którego nadrzędnym celem jest udzielenie wsparcia finansowego pracownikom, doktorantom, studentom, kołom naukowym oraz organizacjom studenckim na realizowane przez nie działania.