Data publikacji w serwisie:

Projekty edukacyjne 2021/2022 [podsumowanie]

W minionym roku akademickim oprócz sukcesów naszych studentów i kadry naukowej, możemy się pochwalić również licznymi projektami skierowanymi do uczniów i ich nauczycieli.

Po dwóch latach przerwy mogliśmy spotkać się już nie tylko wirtualnie, ale także w murach WNPiD. Mimo stopniowego powrotu na wydział nie zrezygnowaliśmy ze sprawdzonych rozwiązań, wypracowanych w czasie pandemii: cykl „Z WNPiD na maturę” oraz wykłady otwarte online.

W minionym roku zorganizowaliśmy serię warsztatów telewizyjnych oraz radiowych, VII konferencję z cyklu „Szkoła XXI wieku” Edukacja cyfrowa i kompetencje medialne. Odwiedziliśmy także nasze szkoły partnerskie w Środzie Wielkopolskiej, Kostrzynie i Stargardzie.

Rok akademicki 2021/2022 był również czasem, w którym nawiązaliśmy nowe partnerstwa m.in. z Zespołem Szkół Zawodowych w Pułtusku i XX LO w Poznaniu. Wartymi przypomnienia, jak i zapamiętania są dwie ostatnie edycje Poznańskiego Festiwalu Nauki i Sztuki, podczas których odkrywaliśmy przed młodzieżą wielkopolskich szkół tajniki pracy dziennikarza i reportażysty oraz pokazywaliśmy i zarazem uczyliśmy jak radzić sobie z trudnymi emocjami.

Więcej o naszych projektach edukacyjnych dowiecie się ze specjalnie dedykowanej strony internetowej WNPiD dla Szkół!