Rok z życia naszych studentów – sukcesy studentów WNPiD w roku akademickim 2022/2023

To był kolejny udany rok dla studentów naszego Wydziału. Składał się on z wyróżnień i nagród na różnych płaszczyznach działalności Wydziału, ale nie tylko. Przeczytajcie więcej o osiągnięciach naszych studentów.

Oliwia Szeląg, Urszula Kaczmarczyk, Jakub Biegniewski, Michał Piotrowski, Krystian Pyszniak, Mateusz Waliszewski

Film pt. „MADNESS” zespołu studentów Produkcji audiowizualnej znalazł się selekcji konkursowej Festiwalu Filmów Jednominutowych. Część studentów z zespołu brała również udział w produkcji filmu „Koniec na dzisiaj” Dominika Cywińskiego, który zajął pierwsze miejsce na tym samym Festiwalu. Obie produkcje dostały się również na Festiwal Filmów Jednominutowych w Chorwacji, w wyjeździe na który zespół wziął udział.

Studencka Gazeta Fenestra

Wydziałowa Gazeta Studencka Fenestra została wybrana najlepszym medium studenckim w Plebiscycie Pro Juvenes. Nagroda ta, w imieniu całej społeczności studenckiej, przyznawana jest przez przez Parlament Studentów Rzeczypospolitej Polskiej. Tegoroczna gala odbyła się w sobotę, 26 listopada, podczas której wyróżnienie odebrała Oliwia Trojanowska, redaktor naczelna Fenestry.

Magdalena Dutkiewicz, Nikola Raczykowska

Magdalena oraz Nikola należą do zespołu, który został laureatem konkursu Kowadło 2.0. Zespół, do którego należały otrzymał środki finansowe na organizację i realizację warsztatów metodologicznych dla studentów i studentek przygotowujących się do stworzenia własnego projektu badawczego.

Krzysztof Żerko

Krzysztof został wyróżniony w konkursie ADVANCEDBestStudentGRANT. Otrzymał on środki na realizację projektu dotyczącego ewolucji wizerunku prezydenta Ukrainy w mediach ukraińskich, rosyjskich i niemieckich.

Mateusz Waliszewski

Film „Szczury, Ptaki”, w pracach nad którym udział brał Mateusz Waliszewski zakwalifikował się na Festiwal Filmów KINO2022. Młoda Ukraina i zajął pierwsze miejsce w konkursie.

Anna Laskowska, Alicja Zając

Studentki należące do składu drużyny Futsalistek UAM Poznań razem z futsalową drużyną Klubu Uczelnianego AZS UAM Poznań, odniosła zwycięstwo w Akademickich Mistrzostwach Polski w futsalu kobiet.

Kajetan Dulian

Kajetan, student I roku Produkcji audiowizualnej zdobył drugie miejsce w ogólnopolskim konkursie krótkich form filmowych Nakręć się za film pt. „Kim jestem?”. Materiał powstał w ramach Pracowni telewizyjnej prowadzonej przez prof. UAM dr hab. Dominikę Narożną.

Anna Koczyk

Jej film „Pretensja” został wyróżniony w konkursie krótkich form filmowych Nakręć się. Materiał powstał w ramach Pracowni telewizyjnej prowadzonej przez prof. UAM dr hab. Dominikę Narożną.

Weronika Wilkonowska

Weronika Wilkanowska otrzymała stypendium Rządu RP na realizacje studiów, na kierunku Master of Arts in European Interdisciplinary Studies, w College of Europe w Natolinie.

Oliwia Szeląg, Kamil Pacholczyk

Oliwia i Kamil zostali finalistami Studencki Nobel 2023. Znaleźli się oni w gronie dziesięciu finalistów konkursu, w kategorii Dziennikarstwo i Literatura.

Anna Laskowska

Anna była częścią drużyny, która zwyciężyła w Akademickich Mistrzostwach Polskich w Piłce Nożnej Kobiet.

Karolina Owczarek, Karina Shephuk

Nasze tenisistki zajęły IV miejsce w klasyfikacji generalnej oraz zdobyły srebrne medale w klasyfikacji Uniwersytetów.

Jonasz Błajet

Film Jonasza, studenta Produkcji audiowizualnej pt. „Zróbmy teatr” został zakawalifikowany do selekcji Paradise Film Festival.

Mgr Natalia Strzemkowska, Magdalena Dutkiewicz, Agnieszka Markocka, Patryk Stefańczyk, Julia Przybylska, Eliza Załęska, Julia Przybylowska, Mikołaj Hetzig, Aleksandra Dalak

Studenci oraz doktorantka WNPiD, za swoją aktywność, zostali wyróżnieni Nagrodą Santandera „Społecznik Roku” 2023.