Rozstrzygnęliśmy IV edycję Plebiscytu "Studenckie Pasje na WNPiD"

IV edycja Plebiscytu Studenckie Pasje na WNPiD przyciągnęła uzdolnionych studentów i studentki, którzy podzielili się z nami swoim hobby. W tegorocznej edycji pojawiło się czternaście osób, które poza studiowaniem zajmują się takimi aktywnościami jak m.in. malowanie na szkle, teatr czy cheerleading. Poznajcie laureatów, wyróżnionych oraz finalistów Studenckich Pasji na WNPiD 2024!

Laureaci:

Miriam Matysiak

Miriam Matysiak, studentka Dziennikarstwa i komunikacji społecznej. Od najmłodszych lat czynnie uczestniczy w życiu teatru, będąc dzisiaj zawodową aktorką i absolwentką renomowanych szkół aktorskich. Jej pasja przerodziła się w zawód, który wciąż rozwija. Od 2019 r. występuje w spektaklach Teatru Wielkiego im. Stanisława Moniuszki w Poznaniu. Wystąpiła w kilku filmach krótkometrażowych (m.in. Kamień (2020); Kiedy zachodzą słońca (2020), serialach (m.in. Król (2020) i reklamach (m.in. VW, LIDL, ENEL-MED). W styczniu tego roku rozpoczęła współpracę z Filharmonią Pomysłów w Poznaniu, gdzie występuje w spektaklach muzycznych dla najmłodszych.

Magdalena Skorlińska

Magdalena Skorlińska, studentka Dziennikarstwa i komunikacji społecznej, specjalistka od marketingu w branży jeździeckiej. Prowadzi własną działalność, współpracując z najlepszymi zawodnikami i organizując ważne wydarzenia jeździeckie. Dba o wizerunek polskich mistrzów oraz reprezentantów w międzynarodowych zawodach. Była rzeczniczką prasową kwalifikacji olimpijskiej w WKKW (Equestrian Festival Baborówko), zawodów w skokach przez przeszkody Baborówko Jumping Show oraz kwalifikacji Pucharu Świata w powożeniu (Baborówko Driving Show). Dodatkowo była częścią zespołu marketingowego Warsaw Jumping na warszawskim Służewcu, gdzie odbywał się finał Pucharu Świata Europy Centralnej.

Jakub Mikołajczak

Jakub Mikołajczak, student Dziennikarstwa i komunikacji społecznej. Jego pasją są wyścigi samochodowe, a dokładnie F1,  które śledzi od 2006 roku. Mając 17 lat pracował jako PR-owiec jednego z kierowców F3. Jest polskim ambasadorem Super Formuły, czyli japońskiej F1. Komentuje różne serie wyścigowe na antenie Viaplay oraz jest redaktorem strony Motohigh.pl.

Wyróżnienie:

Jakub Kląskała

Jakub Kląskała, student Dziennikarstwa i komunikacji społecznej. Pasjonuje się kręglarstwem klasycznym, czyli dziewięciokręglową odmianą bowlingu. Uprawia ten sport od dziecka, zdobywając liczne medale Mistrzostw Polski i pełniąc rolę trenera kadry Wielkopolski. Prowadzi również kanał YouTube poświęcony kręglom.

Finaliści:

Olga Olesiak

Olga Olesiak, studentka Politologii. Posiada mały biznes, w którym tworzy naturalne świece sojowe. W swojej pasji stawia na estetykę wykonania oraz zapach swoich świec.

Aleksandra Heinich

Aleksandra Heinich, studentka Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej. Od 8 lat działa w Ochotniczej Straży Pożarnej w Wylatowie. Jest pierwszą kobietą w swojej jednostce, która może uczestniczyć w akcjach ratowniczo-gaśniczych. Biorze udział w zawodach sportowo-pożarniczych, reprezentując swoją jednostkę na szczeblu gminnym oraz powiatowym.

Milena Spiralska

Milena Spiralska, studentka Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej. Swoją pierwszą książkę napisała w wieku 4 lat z pomocą taty. Jej najdłuższe książki mają około 200 stron i są kierowane do nastolatków. Fabuły zawierają elementy psychologiczne i obyczajowe.

Julian Kościuk

Julian Kościuk, student Nowych Mediów w Komunikacji. Pasjonuje się airsoftem i jest częścią jednego z bardziej rozpoznawalnych zespołów w Poznaniu. Airsoft pozwala mu realizować się na świeżym powietrzu, dostarczając niezapomnianych wrażeń podobnych do tych z gier komputerowych.

Anna Jarosz

Anna Jarosz, studentka Bezpieczeństwa Narodowego. Jej pasją jest customizacja odzieży oraz malowanie na szkle. Anna tworzy unikalne projekty, które wyrażają jej indywidualny styl.

Lena Śmigórska

Lena Śmigórska, studentka Stosunków Międzynarodowych. Należała do drużyny cheerleaderek w liceum, gdzie przez rok była kapitanem. Cheer łączył taniec i akrobatykę oraz nauczył ją choreografii, zarządzania i radzenia sobie z przeciwnościami losu. Pomimo licznych kontuzji i stresu, cheerleading pozostaje jej najcenniejszym wspomnieniem ze szkoły średniej.

Anna Zborowska

Anna Zborowska, studentka Nowych Mediów w Komunikacji. Jest autorką opowiadań, prowadzi warsztaty twórczego pisania i prelekcje literaturoznawcze. Prowadziła zajęcia dla licealistów w ramach Festiwalu Kultury i Sztuki oraz moderowała spotkania literackie. W 2023 roku zdobyła I miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Literackim organizowanym przez Towarzystwo Polsko-Walijskie.

Dominik Łosoś

Dominik Łosoś, student Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej. Założył drużynę piłkarską Clickbajt GP w 2023 roku, która łączy osoby aktywnie uczestniczące w mediach studenckich. Klub ten nie skupia się tylko na aktywności sportowej, ale także na produkcji audiowizualnej. Clickbajt GP tworzy własną telewizję internetową na YouTube, gdzie opublikował autorski serial oraz liczne produkcje dokumentalne i rozrywkowe. Drużyna występuje na boiskach poznańskiej ligi orlikowej - Playarena.

Dominik Stachowiak

Dominik Stachowiak, student Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej. Od ponad 2 lat zajmuje się komentarzem sportowym, a owoce jego pracy można usłyszeć na antenie Radia GOL oraz Global Business Vision (aplikacja bukmacherska Fortuna). Najczęściej komentuje mecze ze stadionu w Poznaniu oraz obiektu w Grodzisku Wielkopolskim. Zajmuje się także skokami narciarskimi.

Wiktoria Topolewska, studentka Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej. Od dziecka spisywała na kartkach szkolnych zeszytów historie nie z tego świata. Jej pasją jest pisanie o kulturze dawnych Słowian oraz tworzenie fantasy i kryminałów.

Już wkrótce będziecie mogli bliżej poznać laureatów tegorocznej edycji za sprawą reportaży radiowych, które uchwycą charakterystykę pasji naszych studentów.

Studenckie Pasje na WNPiD_2024