Seminarium naukowe „Wizerunki uchodźczyń z Ukrainy w polskich tygodnikach opinii w dobie wojny z Rosją”

24 listopada br. na naszym Wydziale odbyło się seminarium naukowe pt. „Wizerunki uchodźczyń z Ukrainy w polskich tygodnikach opinii w dobie wojny z Rosją”, zorganizowane przez Zakład Systemów Medialnych i Prawa Prasowego WNPiD UAM.

Seminarium związane było z realizacją przez Panią prof. UAM dr hab. Alinę Balczyńską-Kosman projektu dofinansowanego w VI edycji konkursu grantowego Fundacji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza FUND_AKCJA przy Poznańskim Parku Naukowo-Technologicznym, którego celem jest wsparcie najciekawszych inicjatyw realizowanych przez środowisko akademickie. Założeniem projektu było ukazanie zmian w medialnych reprezentacjach Ukrainek w czasie wojny z Rosją oraz obrazu uchodźczyń w polskiej prasie. W seminarium wzięli udział zarówno doświadczeni badacze problematyki, jak i doktoranci oraz studenci z Polski oraz Ukrainy.