Seminarium naukowo- sportowe „Babskie Granie 2” [relacja]

22 marca 2023 w hali gimnastycznej przy ulicy Zagajnikowej 9 w Poznaniu odbyło się seminarium naukowe „Babskie Granie 2”.  Wydarzenie rozpoczęła konferencja naukowa „Kobiecy aspekt w sporcie”, którą otworzyła Pani Rektor UAM prof. dr hab. Bogumiła Kaniewska.

Seminarium zainaugurowali również Prorektor ds. relacji z otoczeniem społecznym, prof. dr hab. Zbyszko Melosik, Dyrektorka Centrum Badań nad Partycypacją Kobiet w Przestrzeni Publicznej prof. UAM dr hab. Iwetta Andruszkiewicz, Dyrektorka Studium Wychowania Fizycznego i Sportu dr Karolina Perz, Dziekan Wydziału Nauk Politycznych i Dziennikarstwa prof. dr hab. Andrzej Stelmach oraz prof. UAM dr hab. Adam Barabasz.

Podczas konferencji osoby związane ze sportem - mgr Karolina Nadolska, kadra naukowa naszego Uniwersytetu - prof. dr hab. Zbyszko Melosik, prof. UAM dr hab. Adam Barabasz i prof. dr hab. Robert Kmieciak, Akademia Wychowania Fizycznego i Sportu - dr Sylwia Bartkowiak oraz Wielkopolski Związek Piłki Nożnej - mgr Jagoda Weiss przedstawiły m.in. zagadnienia dotyczące społecznych konstrukcji kobiecości, roli rodziny i związków sportowych, sportu kobiet w islamie, rozwoju piłki kobiecej, a także aspektów związanych z polityką równościową i antydyskryminacyjną UAM.

Po konferencji odbył się turniej futsalu, w którym wzięły udział studentki, pracownice Uniwersytetu oraz wszystkie kobiety zainteresowane wydarzeniem pragnące spędzić aktywnie czas.

W imieniu Organizatorów wydarzenia „Babskie Granie 2” - Studium Wychowania Fizycznego i Sportu, Wydziału Nauk Politycznych i Dziennikarstwa, Centrum Badań nad Partycypacją Kobiet w Przestrzeni Publicznej, Komitetu Naukowego i Komitetu Organizacyjnego już teraz zapraszamy Państwa do udziału w ogólnopolskiej konferencji naukowej, której będzie towarzyszył „Dzień Sportu UAM”.