Seminarium "Nowa Zimna Wojna?” za nami

W piątek 27 maja br. odbyło się seminarium Zakładu Stosunków Międzynarodowych pt. „Nowa zimna wojna?". Gościem specjalnym wydarzenia był prof. Włodzimierz Malendowski, którego wydana przed prawie 30-tu laty monografia na temat rywalizacji amerykańsko-radzieckiej stanowiła inspirację dla organizatorek seminarium: prof. Anny Potyrały oraz dr Magdaleny Lorenc. Celem seminarium była próba odpowiedzi na pytanie o ciągłość i zmianę w rozumieniu fenomenu zimnej wojny, w warunkach wyłaniającego się nowego porządku światowego.

Obrady poprowadził Dziekan Wydziału Nauk Politycznych i Dziennikarstwa prof. Andrzej Stelmach, zaś prelegentami byli profesorowie: Andrzej Gałganek, Witold Mazurczak, Włodzimierz Malendowski, Teresa Łoś-Nowak i Anna Wolff-Powęska.

Wydarzeniu towarzyszyło również uroczyste wręczenie przez prof. Tadeusza Wallasa, Prorektora UAM i prof. Andrzeja Stelmacha, Dziekana WNPiD, medali za zasługi dla naszego Uniwersytetu: prof. Teresie Łoś-Nowak, prof. Włodzimierzowi Malendowskiemu oraz prof. Annie Wolff-Powęskiej.