Udział naszych studentów w wyjeździe Studentów bez Granic

Studenci UAM bez Granic to projekt, który powstał w 2014 roku z inicjatywy Koła Naukowego Edukacji Międzykulturowej. W tegorocznej, VII edycji wzięli udział studenci naszego Wydziału Miriam Eftekhar Omrani i Karol Dobrasiewicz. Kierunkiem wyjazdu w tym roku była Tanzania, podobnie, jak to miało miejsce w I edycji. Celami podróży wolontariuszy w ciągu ostatnich lat były także Bali, Nepal, Paragwaj, a także dwukrotnie Madagaskar.

Projekt, w którym udział wzięli Miriam i Karol ma charakter edukacyjno-badawczy. Swój początek miał on na Wydziale Studiów Edukacyjnych, ale jego założeniem jest zrzeszanie studentów innych wydziałów. Jego uczestnicy wyjeżdżają do krajów Globalnego Południa aby dzielić się umiejętnościami w zakresie pedagogiki, a także zdobywać je, poprzez naukę dzieci języka angielskiego.