Studenci WNPiD na 31. COMFF [relacja]

Od pierwszego do czwartego czerwca, czwórka studentów Produkcji Audiowizualnej uczestniczyła w 31. Miedzynarodowym Festiwalu Filmów Jednominutowych w Chorwacji. Pierwszego dnia, studenci uczestniczyli w pokazie ponad czterdziestu filmów podróżniczych, które otrzymały tegoroczną selekcję festiwalową. Pokaz odbył się w specjalnej sali multimedialnej lokalnej biblioteki w Pożedze. W kolejnych dniach Oliwia Szeląg, Mateusz Waliszewski, Michał Piotrowski oraz Jakub Biegniewski wraz z pozostałymi grupami twórców z całej Europy zostali oprowadzeni po chorwackiej Pożedze. Mogli oni poznać bliżej architekturę miasta oraz ukryte dla turystów zakątki. Drugiego czerwca, studenci uczestniczyli w uroczystej gali finałowej Festiwalu, podczas której zostały wyświetlone ich autorskie filmy pt. „Madness” oraz „Koniec na dzisiaj”. Oprócz emisji sześćdziesięciu najlepszych filmów jednominutowych, widzowie mogli się zapoznać z finałową selekcją dziesięciu najlepszych filmów podróżniczych. Dla młodych twórców, 31. Miedzynarodowym Festiwalu Filmów Jednominutowych w Chorwacji był świetną płaszczyzną do poznania wielu zagranicznych producentów filmowych i wymiany swoich doświadczeń.