Studenci WNPiD z wizytą w Centrum Doktryn i Szkolenia Sił Zbrojnych oraz w Muzeum Wojsk Lądowych w Bydgoszcz [relacja]

Studenci WNPiD, dzięki zaangażowaniu Dziekana Prof. Andrzeja Stelmacha i Generała broni Dr. Lecha Konopki, odwiedzili samodzielną jednostkę organizacyjną resortu obrony narodowej podległą bezpośrednio Szefowi Sztabu Generalnego Wojska Polskiego oraz Muzeum Wojsk Lądowych w Bydgoszczy. W pierwszym, wysłuchali wykładu na temat zadaniowania CDiSSZ oraz roli bezzałogowych statków powietrznych na współczesnym polu walki. W drugim, zapoznaliśmy się, w formie 3,5 godzinnej prelekcji, z wybranymi wątkami specjalizacji oręża polskiego przeplatanymi mało znanymi faktami o działalności kluczowych dla Polski postaci historycznych.