Sukces WNPiD na Dniu Sportu

11 maja 2022 roku odbyła się kolejna edycja Dnia Sportu na UAM, organizowana jak co roku przez Studium Wychowania Fizycznego i Sportu UAM. Tym razem do rywalizacji stanęło 20 wydziałów, przedstawiciele administracji UAM oraz dwa ośrodki zamiejscowe Uniwersytetu - Kalisz i Gniezno. Zawody odbyły się na obiektach sportowych: sali gimnastycznej przy ulicy Zagajnikowej 9, sali gimnastycznej przy ulicy Młyńskiej 15, sali gimnastycznej przy Wydziale Fizyki, na nowy stadionie lekkoatletycznym UAM, w murach pływalni przy ulicy Strażewicza 21, a także w plenerze. W tegorocznym Dniu Sportu uczestniczyły łącznie 3674 osoby.

W rywalizacji drużyna pracowników i studentów WNPiD UAM podobnie jak w poprzednich latach wypadła bardzo dobrze. W eliminacjach do rozgrywek Dnia Sportu jako jedyny Wydział wystawiliśmy drużyny we wszystkich zaproponowanych konkurencjach i w prawie wszystkich dyscyplinach awansowaliśmy do finałów. Pracownicy i studenci WNPiD UAM zdobyli łącznie 3730 punktów wyprzedzając Wydział Neofilologii (3510 punktów) oraz Wydział Prawa i Administracji (2595 punktów).

Nasza wydziałowa drużyna punktowała w następujących konkurencjach: futsal mężczyzn ( dwa zespoły), tenis stołowy, siatkarskie „trójki” ( zespół żeński i męski), siatkarski turniej pracowników, unihokej, koszykówka, brazylijskie ju-jitsu, joga, ergometr wioślarski, pływanie, fitness, boccia, e- sport.

O godzinie 19.00 nastąpiło uroczyste podsumowanie Dnia Sportu UAM 2022. W towarzystwie władz rektorskich rozdano nagrody i wyróżnienia. Kolejny okazały puchar trafił na WNPiD UAM.

Dodatkowo,  w dniach od 10 kwietnia do 10 maja bieżącego roku, mogliśmy uczestniczyć w niezwykle atrakcyjnej „rozgrzewce” przed Dniem Sportu na UAM. Tym razem SWFiS UAM zaproponowało środowisku akademickiemu aktywność sportową po hasłem Wiosenny Rozruch na UAM. Rywalizacja objęła następujące konkurencje: bieg, jazda na rowerze, marsz, nordic walking, jazda na rolkach. Wystarczyło załączyć aplikację do telefonu aby zbierać: wybiegane, wychodzone, wyjeżdżone kilometry dla swoich wydziałów. Dzień przed rozpoczęciem Dnia Sportu zamknięto współzawodnictwo i wyłoniono zwycięzcę. Do tej rywalizacji przystąpiło 20 wydziały UAM, w tym administracja UAM, ośrodek zamiejscowy UAM w Kaliszu oraz Collegium Polonicum w Słubicach.

W rywalizacji zwyciężyła drużyna Collegium Polonicum w Słubicach. Dalsze miejsca zajęły: Wydział Fizyki UAM oraz Wydział Nauk Geograficznych i Geologicznych UAM. Na IV miejscu znalazł się WNPiD UAM, z łączną liczbą przebytych kilometrów 6072,41 km. Do rozruchu przystąpiło ponad 30 pracowników i studentów, którzy na czołowych miejscach znaleźli się w następujących dyscyplinach: bieg, jazda na rowerze, nordic walking.

Poniżej przedstawiamy listę uczestników Wiosennego Rozruchu na UAM

1. KLEIST DAWID 1514.08 km Student