W minionym roku akademickim pracownicy WNPiD mogą pochwalić się nie tylko licznymi publikacjami, ale również wieloma sukcesami na swojej ścieżce zawodowej. Poniżej prezentujemy najważniejsze z nich:
Dr Kinga Adamczewska
- Została laureatką konkursy Doktorat 2020 za najlepszą pracę doktorską z zakresu nauk o komunikacji społecznej i mediach obroniona w 2020 roku
Prof. dr hab. Zbigniew Czachór
- Został mianowany ekspertem Narodowego Centrum Badań i Rozwoju. Jego rolą jest m.in. udział w wyborze projektów walczących o dofinansowanie oraz wykonywanie zadań badawczo-rozwojowych na rzecz NCBiR.
Dr Krzysztof Duda
- Otrzymał statuetkę Praeceptor Laureatus, przyznawaną najlepszym dydaktykom minionego roku akademickiego (01.10.2021).
Dr Klaudia Gołębiowska
- Dołączyła do Centrum Badań Migracyjnych na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, będącego interdyscyplinarnym ośrodkiem badawczym integrującym badaczy zjawisk migracyjnych.
Dr Natasza Lubik-Reczek
- Otrzymała wyróżnienie za książkę Elektroniczna partycypacja obywatelska w Polsce. Deklaracje i opinie Polaków na temat e-administracji i e-głosowania, której była współautorką w Ogólnopolskim Konkursie im. Czesława Mojsiewicza na najlepszą książkę o tematyce politologicznej za lata 2019 i 2020.
Dr Marcin Łukaszewski
- Wziął udział w 25. Międzynarodowym sympozjum naukowym zorganizowanym w Toronto, na zaproszenie Glendon College. Tegoroczna edycja poświęcona była mikropaństwom.
Dr Aleksandra Monkos
- Dołączyła do Stowarzyszenia Demagog, którego nadrzędną misją jest walka z fałszywymi informacjami i dezinformacją oraz dostarczanie obywatelom rzetelnych, bezstronnych i sprawdzonych informacji.
Prof. dr hab. Magdalena Musiał-Karg
- Decyzją prezydenta RP otrzymała tytuł profesora nauk społecznych
- Otrzymała wyróżnienie za książkę Elektroniczna partycypacja obywatelska w Polsce. Deklaracje i opinie Polaków na temat e-administracji i e-głosowania, której była współautorką w Ogólnopolskim Konkursie im. Czesława Mojsiewicza na najlepszą książkę o tematyce politologicznej za lata 2019 i 2020.
Dr hab. Dominika Narożna
- Została wybrana na członkinię poznańskiego Zarządu Stowarzyszenia Dziennikarzy Rzeczypospolitej, czyli największej organizacji dziennikarskiej w Wielkopolsce.
- Została powołana do Krajowej Komisji Konkursowej Studenckiego Nobla. Jej zadaniem jest współdecydować o przyznaniu tej prestiżowej nagrody studentom wyróżniającym się w kategorii Dziennikarstwo i literatura.
prof. UAM dr hab. Joanna Rak
- Otrzymała środki na realizację swojego projektu pt. „Obywatelskie niepodporządkowanie w dotkniętej pandemią Unii Europejskiej” w ramach konkursu OPUS22.
Dr Jacek Raubo
- Reprezentował Polskę podczas premierowej edycji Paris Defence Young Leaders, na zaproszenie Institut de Recherche Stratégique de l'Ecole Militaire.
- Podpisał umowę o współpracy z Dyrektorem Rządowego Centrum Bezpieczeństwa płk Konradem Koprowskim, stając się tym samym ekspertem RCB w zakresie obronności i bezpieczeństwa międzynarodowego.
Mgr Paulina Tomaszewska
- Została stypendystka Fundacji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu
Prof. UAM dr hab. Krzysztof Urbaniak
- Otrzymał wyróżnienie za monografię Reformy systemu wyborczego do brytyjskiej Izby Gmin w XXI wieku w Ogólnopolskim Konkursie im. Profesora Czesława Mojsiewicza na najlepszą książkę o tematyce politologicznej za lata 2019 i 2020.
Prof. dr hab. Sebastian Wojciechowski
- Został powołany do rady naukowej czasopisma Terroryzm-studia, analizy, prewencja wydawanego przez Agencję Bezpieczeństwa Wewnętrznego.