UAM uczelnią partnerską w grancie programu NORFACE

UAM będzie uczestniczył w realizacji projektu pt. 'THREATPIE: The Threats and Potentials of a Changing Political Information Environment', finansowanego w ramach programu NORFACE (program Democratic Governance in a Turbulent Age). Środki na ten cel pochodzą z The European Union's Horizon 2020 research and innovation programme, the Seventh Framework Programme for research, technological development and demonstration and the Sixth Programme for research and technological development.

Uczelnią koordynującą realizację projektu będzie University of Southern Denmark (Odense), zaś nasz Uniwersytet reprezentować będzie prof. UAM dr hab. Agnieszka Stępińska z WNPiD. Jesienią rozpisany będzie konkurs dla doktorantów zainteresowanych współpracą przy realizacji tego projektu.

Uzyskane środki finansowe pozwolą nam na przeprowadzenie niesłychanie ważnych badań nad zmianami, jakie zachodzą obecnie w środowisku informacji politycznej w Europie oraz nad czynnikami , które stanowią zagrożenie dla demokracji lub też stwarzają szansę na jej wzmocnienie. W centrum zainteresowania badawczego znajdzie się nie tylko informacja rozpowszechniania przez media (zarówno tradycyjne jak i media online), ale także w jaki sposób obywatele te informacje pozyskują i jak je wykorzystują do swojej aktywności w życiu społecznym (politycznym).

Wykaz zespołów badawczych, które otrzymały grant: https://www.norface.net/14-projects-funded-in-transnational-programme-democratic-governance-in-a-turbulent-age/