Data publikacji w serwisie:

Udział prof. Stachowiaka w konferencji Biura Wielkopolski w Brukseli

Prof. Paweł Stachowiak był ekspertem na konferencji „30 lat po upadku muru berlińskiego - 15 lat od rozszerzenia UE: Zjednoczone Niemcy - Zjednoczona Europa?”, zorganizowanej przez Biuro Wielkopolski w Brukseli 9 października.

Podczas spotkania przedstawiciele regionów partnerskich (Wielkopolska, Hesja, Nowa Akwitania i Emilia-Romania) upamiętnili i wymienili się spostrzeżeniami na temat wydarzeń przełomu 1989 r. widzianych z perspektyw dwóch stron Żelaznej Kurtyny oraz największego rozszerzenia UE w 2004 r. Politycy i eksperci dyskutowali o tym jakie były oczekiwania ludzi wtedy i jakie są dzisiaj, jak Europa radziła sobie i radzi z wyzwaniami oraz czy UE zmniejsza dysproporcje gospodarcze i społeczne między Zachodnią i Wschodnią Europą. Konferencję otworzył wykład premier Ewy Kopacz.

Relacja z konferencji dostępna pod adresem: http://www.wielkopolska.eu/178-slider/3671-historia-w-centrum-dyskusji-o-przyszlosci-europy-premier-ewa-kopacz-otwiera-konferencje-w-siedzibie-wielkopolski-w-brukseli.